Nasze Miasto się zbroi

Żagańskie Stowarzyszenie „Nasze Miasto” ma nowe władze. I pierwszych kandydatów na burmistrzów oraz radnych w jesiennych wyborach samorządowych.

Nowym przewodniczącym stowarzyszenia został Andrzej Katarzyniec, już oficjalny kandydat „Naszego Miasta” na burmistrza Żagania. Jego zastępcą jest Cyprian Maszlong, sekretarzem – Dariusz Kudła, skarbnikiem – Andrzej Łukasiewicz, skład zarządu uzupełnia Julian Jankowski. Komisję rewizyjną tworzą: Adam Matwijów, Wacław Pióro i Mirosław Biały.

W lutym stowarzyszenie, obecnie liczące ponad 20 członków, obchodziło 10 lat działalności.

– Kiedyś byliśmy bardziej zaangażowani w życie Żagania, organizowaliśmy mistrzostwa mieszkańców w grillowaniu i akcje sprzątania, od dwóch lat jesteśmy mało aktywni. Wierzę, że po wyborze nowych władz, to się zmieni – mówi A. Katarzyniec, który niedawno podjął decyzję o ponownym starcie w wyborach na burmistrza Żagania. – Startuję, bo chcę poprawić stosunki, które w mieście są bardzo kiepskie. Nie ma współpracy miasta z powiatem, co źle wpływa na rozwój Żagania.

„Nasze Miasto” ma też kandydata na burmistrza Gozdnicy, to Krzysztof Jarosz, który w stowarzyszeniu działa od początku, od 2008 roku.

Do Rady Powiatu będą kandydować m.in. Andrzej Łukasiewicz i Dariusz Kudła, byli radni miejscy z Żagania, a także obecnie radni powiatowi, Mariusz Krugły z Tomaszowa i Bogusław Kobyliński z Iłowej.

Do Rady Miasta w Żaganiu stowarzyszenie wystawi C. Maszlonga.

– Tworzenie list kandydatów do samorządów trwa. Zapraszamy wszystkich, również młodych – dodaje A. Katarzyniec.

Dodaj komentarz