Castorama po wakacjach

Budowlańcy i maszyny pracują na terenie marketu przy ul. Broni Pancernej w Żarach, który ma ruszyć w połowie września pod szyldem Castoramy.

Na początku września z placu budowy ma zejść ekipa, która zajmuje się przebudową i adaptacją budynku po dawnym Tesco na potrzeby Castoramy w Żarach przy ul. Broni Pancernej.

– Potem planowane są jeszcze wszystkie formalności i odbiory – mówi Krystyna Wasińska, kierownik budowy. Po ich dopełnieniu, sklep ma ruszyć około 15.09.

Tymczasem zostały wybite otwory w elewacji. Część z nich posłuży do montażu przeszkleń. Ale zostanie też wykonane dodatkowe wejście do marketu i brama do wydawania towaru klientom, którzy będą kupować na przykład cegły czy inne gabarytowe rzeczy, jak domek narzędziowy na działkę. Z kolei niewielki otwór z boku budynku posłuży do wykonania śluzy. Dodatkowo, w miejscu, gdzie podczas funkcjonowania Tesco była myjnia, będzie wydzielone zewnętrzne stoisko ogrodnicze.

Już praktykują

Wewnątrz będzie inny układ pomieszczeń, zaplecza socjalnego, toalet dla klientów. Nie będzie pasażu, gdzie funkcjonowały wcześniej inne sklepy.

Żarska Castorama będzie niezbyt duża w zestawieniu z innymi lokalizacjami. Normalnie sklepy Castoramy mają ok. 10 metrów wysokości. Tu będzie niecałe 7. Dlatego będą tu zamontowane niższe regały, żeby dopasować je do tej wysokości budynku. Podobnie powierzchnia – niespełna 7 tys. mkw. – to niewielki metraż, biorąc pod uwagę wielkość innych sklepów Castoramy.

Market ma mieć jednak asortyment podobny do tego w zielonogórskiego. Jeżeli jakiś konkretny produkt nie będzie na stałe w sprzedaży, będzie można go zamówić i na miejscu odebrać.

Tak jak w większych sklepach, zostaną przygotowane aranżacje łazienek i kuchni.

Spółka Castim, działająca w imieniu Castoramy, pozwolenie na przebudowę dostała już w drugiej połowie 2020 r. Na pewno nie zmieni się kształt budynku, kolor elewacji, powierzchnia zabudowy. Przebudowany zostanie front marketu, bo w rejonie głównego wejścia powstanie  zadaszenie, do tego wygrodzona zostanie strefa składowania i rampa rozładunkowa.

Wiaty na wózki staną w innych miejscach, niż było to za czasów Tesco. Dojdą też regały zewnętrzne.

Nie będzie (wzorem większych marketów sieci), z uwagi na mniejszą powierzchnię, dodatkowych punktów, np. kiosku czy sklepu spożywczego.

W tej chwili pracownicy nowego żarskiego marketu budowlanego, którzy już zostali zatrudnieni, odbywają staż w zielonogórskiej Castoramie. Firma wciąż prowadzi rekrutację. Potrzebni są doradcy handlowi, asystenci ds. obsługi klienta i pracownicy sektora logistyki.

Dodaj komentarz