Inauguracja sezonu

Opublikowano 06 maja 2011, autor: Marcin Ruszkiewicz

Żarscy i Żagańscy lekkoatleci udanie zainaugurowali sezon. W minioną niedzielę (1.05.) wystartowali w polsko-niemieckim mityngu w Cottbus.

Zawodnicy żarskiego Agrosu wywalczyli aż siedemnaście medali. – Mimo bardzo mocnego wiatru który przeszkadzał, szczególnie w konkurencjach sprinterskich żarscy lekkoatleci w większości uzyskali rekordy życiowe – relacjonuje Dariusz Wisz, trener Agrosu.  Wszyscy juniorzy tryumfowali w swoich konkurencjach. W biegu na 100 m Mateusz Kołodziej uzyskał rezultat 11,20, Katarzyna Chełminiak 13,26. W skoku w dal Adam Krasowski uzyskał bardzo dobry rezultat 6,73, który jest jego nowym rekordem życiowym. W kategorii juniorów młodszych bieg na 100 m zakończył się zwycięstwem Marcina Ciechanowicza (11,27). Również Dominika Lazar zwyciężyła w biegu na 800 m (2,30,77). W biegu na 1000 m udanie zaprezentował się Michał Rozmys, który ustanowił nowy rekord klubu (2,34,04), a na podium obok Michała stanęli jego klubowi koledzy – Miłosz Popko i Jan Kempa. Brązowe medale wywalczyli: w skoku w dal Bartosz Semegin (5,99), w pchnięciu kulą Paulina Świtalska (10,08) i w rzucie oszczepem Paweł Romanowski (51,93). Obiecująco zaprezentowali się młodzicy. W biegu na 100 m całe podium należało do żaran. Zwyciężył Jakub Gałandziej (11,76), przed Hubertem Mutwilem (12,03) i Pawłem Kondyckim (12,40), który również zdobył srebrny medal w biegu na 80 m p.pł (12,02). W biegu na 800 m. złoty medal zdobyła Agnieszka Jawniak (2,31,70), a na drugim miejscu podium uplasowała się Karolina Jawniak (2,35,40).

Trenują na tartanie

Obiecująco spisali się również żagańscy lekkoatleci. Wychowankowie Adama Szulca zdobyli szereg czołowych miejsc oraz osiągnęli kilka ciekawcy rezultatów.  – Mam nadzieję, że wyniki ze startu na start będą coraz lepsze. Tym bardziej, iż od tego miesiąca, możemy realizować zadania treningowe na tartanowej bieżni – mówi trener. – Szkoda tylko, że oszczepnicy i dyskobole mają zakaz korzystania z rzutni – mówi trener.

Medaliści oraz miejsca finałowe, pierwsze miejsca: Karolina Sygutowska (kula – 10,85 oraz dysk – 35,19), Katarzyna Budziłło (oszczep – 35,38); drugie miejsca: Kamil Pałys (bieg na 100 metrów – 11,52); Michał Kurosz (kula – 12,93), Paulina Lechowicz (oszczep – 27,57), trzecie: Eryk Gorzkiewicz (100 m – 11,84); czwarte: Michał Królewicz (1000 m – 2:55,29), piąte miejsca: Michał Galent (100 m – 12,09), Katarzyna Szewczuk (100 m – 13,95).