REKLAMA

Sport

Święto tenisa w Żarach

Opublikowano 06 maja 2011, autor: Marcin Ruszkiewicz

Po raz czwarty w Żarach zostanie rozegrany (13-15.05.) turniej tenisowy z cyklu Babolat Chroma Tour 2011. Tym razem z pulą nagród 17 tys. zł. To największa tego typu impreza w naszym regionie.

W zawodach mogą uczestniczyć tenisiści posiadający status amatora (niesklasyfikowanych w pierwszej setce rankingu PZT seniorów w ciągu ostatnich 2 lat). Organizatorami zawodów są firma Babolat (rakietami tej firmy gra m.in. Rafael Nadal i Agnieszka Radwańska) oraz Szkółka Tenisowa „Smecz”. Głównym sponsorem żarskiej edycji jest Drukarnia Chroma. – To już czwarta odsłona turnieju. Po raz trzeci turniej wspiera firma Chroma. Właściciel firmy Krzysztof Raczkowski co roku zwiększa pulę nagród. Tym razem wynosi ona aż 17 tys. zł. A wszystko po to, by stworzyć wspaniałą atmosferę i zapewnić jak najwięcej atrakcji uczestnikom największego w województwie lubuskim turnieju dla amatorów – mówi Piotr Gorczyca, organizator turnieju, właściciel Szkółki Tenisowej „Smecz”.

Świetny tenis

Pierwszy Babolat w Żarach był turniejem lokalnym i zgromadził 40 osób. Z roku na rok liczba uczestników rosła. W ubiegłym roku padł rekord. W zawodach wzięło udział ponad stu amatorów tenisa. Impreza, według klasyfikacji programu „amatorskiego tenisa polskiego”, miała, podobnie jak w tym roku, rankingową „dwójkę”. To oraz pula nagród – 14 tys. zł. – ściągnęła do Żar graczy m.in. z Piły, Łomży, Złotoryi, Zielonej Góry, Gorzowa Wlkp. Świetny tenis w wykonaniu wielu zawodników dostarczył niezapomnianych emocji. Szczególnie podobali się zwycięzcy, Artur Kurasz, Bartosz Pijanowski czy niesamowity Adam Styła, który przejechał całą Polskę i swoim „niekonwencjonalnym tenisem” doprowadzał rywali do białej gorączki.

 

Zapraszamy do Żar    Podczas tegorocznego Babolat Chroma Tour (13-15.05.) wszyscy uczestniczy mogą liczyć na pamiątkowe koszulki i – jak zawsze – wiele cennych nagród do wygrania i wylosowania. Ponadto promocyjne warunki zakupu licencji atp.  Po raz pierwszy w Żarach pojawi się firma Babolat wraz ze swoim stoiskiem. Nowością będzie również turniej pocieszenia dla odpadających w pierwszej rundzie. Imprezie będzie towarzyszył grill, a na wieczór przewidziano player`s party. – W czasie dobrej zabawy warto również zagrać jakiegoś debelka, więc i tego nie zabraknie – zapewnia P. Gorczyca, zapraszając do Żar wszystkich miłośników tenisa.

 

 

ramka

Szczegółowe informacje na stronach atp. Zapisy do turnieju – tel. 691 88 88 57 lub na kortach przy ul. Hutniczej (do dnia zawodów, wpisowe – 70 zł + licencja jednorazowa, wpisowe dla atp – 70 zł). Kategorie: gra pojedyncza mężczyźni: open, +35, +45 gra pojedyncza kobiety: open.

Napisz komentarz »