REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia, Sport

Małysz w Żaganiu!

Opublikowano 28 kwietnia 2011, autor: Piotr Piotrowski

Najlepszy polski skoczek narciarski zawita do Żagania! 25 czerwca zamelduje się tutaj nie na nartach, ale w aucie terenowym.

Kilkanaście dni temu Adam Małysz zdecydował się, że  wystartuje w słynnym rajdzie terenowym Dakar. Przygotowania do niego rozpocznie od wyścigu Drezno – Wrocław, którego trasa przebiega przez Żagań. 25 czerwca słynny skoczek narciarski wjedzie do miasta swoją terenówką. W wyścigu wystąpi w klasie cross – country.

Realizuje marzenia

– Przez większość swojego życia uprawiałem skoki narciarskie, ale odkąd pamiętam, zawsze marzyłam o rajdach samochodowych – mówi A. Małysz. – Prywatnie posiadam samochód terenowy i jazda nim sprawia mi wielka frajdę. Podobnie jest z quadem. To jest moja pasja, którą od jakiegoś czasu realizuję. W ubiegłym roku otrzymałem propozycję z teamu, ale na początku nie bardzo wierzyłem w realizacje tych planów. Jestem już po paru treningach i wiem ile to będzie wymagało pracy. Każdemu wydaje się, że dobrze jeździ, ale dopiero w profesjonalnym zespole można sprawdzić ile tak naprawdę się potrafi. Ale to także mnie wciąga. Moim celem jest przeżyć rajdową przygodę i wystartować w Dakarze.

Wielka promocja

Mistrz wystartuje w ekipie RMF Caroline Team. Zespół RMF współpracuje z Żaganiem od kilku rajdowych sezonów. Ostatni raz mogliśmy oglądać ich podczas w marcu, podczas The Great Escape Rally.  – Cieszę się, że Adam zdecydował się na starty w rajdach w moim teamie – mówi Albert Gryszczuk, współorganizator rajdu Drezno – Wrocław.  – To nie tylko wielka promocja dla nas, ale i Żagania. Jego władze wspierają offroad od kilku i lat i w nagrodę mieszkańcy będą mogli na żywo obejrzeć w akcji Adama. W rajdzie Dakar, w przyszłym roku słynny skoczek wystartuje w klasie porsche.

RMF Caroline Team bierze regularnie udział w „żagańskich” rajdach. We wrześniu 2010 roku A. Gryszczuk na żagańskimpoligonie pobił rekord prędkości. Swoje Porsche Cayenne rozpędził do 176 km/h!

 – Celem teamu jest przekroczenie granicy 200 km/h – dodaje.

A może Adam przekroczy tą magiczną prędkość?

Napisz komentarz »