Aktualności, Ludzie, wydarzenia, Sport

Kolejne zwycięstwo Promienia

Opublikowano 17 lutego 2011, autor: Marcin Ruszkiewicz

Ciekawy pojedynek, dużo sytuacji podbramkowych i pięć goli zobaczyli w sobotę (12.02) kibice, którzy wybrali się na towarzyskie spotkanie Promienia Żary z Arką Nowa Sól. Na sztucznym boisku w Głogowie, żarscy piłkarze wygrali z ligowym rywalem 3:2 (0:1).

Było to trzecie z rzędu zwycięstwo Promienia w okresie przygotowawczym. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Daniel Gałach, Maciej Łazar i Michał Pańko oraz Mateusz Domański i Krzysztof Wierzbicki dla Arki. Obie drużyny stworzyły kilka świetnych okazji strzeleckich. Nie obeszło się także bez kontrowersji. W 20. min meczu Promień przez chwilę cieszył się z gola, ale ostatecznie sędzia go anulował. Z lewej strony boiska mocno podawał D. Gałach, a do pustej bramki strzelał Piotr Pirszel. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wyszła w pole. Początkowo arbiter wskazał na środek boiska, ale po chwili cofnął swoją decyzję i uznał, że futbolówka nie przekroczyła linii bramkowej. Jeszcze goręcej zrobiło się w 38. min, gdy Arka objęła prowadzenie. M. Domański pokonał bezradnego Tomasza Kowalczyka po wcześniejszym ewidentnym zagraniu piłki ręką przez partnera z drużyny. Nerwową atmosferę ostudził jednak gwizdek na przerwę.

W 60. min strzałem głową wyrównał D. Gałach, ale piętnaście minut później Arka prowadziła już 2:1. W sytuacji sam na sam z bramkarzem nie pomylił się Krzysztof Wierzbicki. Końcówka meczu należała jednak do Promienia. W 80 minucie obroniony strzał Amadeusza Jelskiego, dobił do pustej bramki M. Łazar, a w 85 minucie w podobnych okolicznościach do siatki trafił M. Pańko. – Był to dla nas bardzo pożyteczny sparing, ponieważ mogliśmy zmierzyć się z równorzędnym przeciwnikiem i uważam, że zespół na tle solidnego rywala spisał się nieźle. Stworzyliśmy dużo sytuacji bramkowych, zdobyliśmy 3 gole, mimo że brakuje nam jeszcze porządnych treningów strzeleckich na boisku. Chcemy jednak popracować nad tym w najbliższych dniach – stwierdził trener żarskiej drużyny, Robert Czepiński.  Promień wystąpił w składzie: Kowalczyk – Hanclich, Kwiatkowski, Piechowiak, Błoński – Piskuła, Łazar, Świdkiewicz, Gad, Gałach – Pirszel. Po przerwie zagrali także: Biliński, Pańko, Arkuszewski, Jelski. W zimowym okresie przygotowawczym Promień rozegra jeszcze 4 sparingi. – W kolejnych spotkaniach chcemy skupić się na dopracowaniu taktyki i kilku schematów gry – zakończył R.Czepiński. Najbliższy mecz już w sobotę (19.02) na sztucznym boisku w Żaganiu przeciwko IV- ligowemu Vitrosiliconowi Iłowa.  Początek o godz. 15.00.