REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia, Wasze sprawy

Nowy dworzec

Opublikowano 03 lutego 2011, autor: B.Janicka-Klisz

W ostatnim dniu stycznia rześki mróz sprawił, że pasażerowie chętnie korzystali z poczekalni nowego dworca.

 – Często przyjeżdżam do Żar. Nowy dworzec bardzo mi się podoba, jest przestronny i jasny. No i budowa poszła dużo sprawniej, niż np. remont we Wrocławiu – mówi Lidia Szłapa z Łęknicy. – To, co rzuca się w oczy to brak zegara, a to chyba niemały mankament. Ludzie oczekujący z całą pewnością często sprawdzają, która jest godzina, to oczywiste. Przydałby się też na pewno kiosk. No i drzwi wejściowe się nie zamykają, nie wiem czy to wina wycieraczki, która je blokuje, czy samozamykacz jest uszkodzony – stwierdza rzeczowo Agnieszka Wojciechowicz z Łazu. Towarzyszący jej mężczyzna dodaje, że na Zachodzie widział rozwiązania, dzięki którym pasażerowie mogą bezpośrednio z budynku, poprzez rękawy wsiadać bezpośrednio do pojazdów. – Do nas jeszcze chyba takie nowinki nie dotarły – uśmiecha się, przepraszając, bo na stanowisku pojawił się jego autobus.

 

Czekamy na wszystkie uwagi

Uwagi pasażerów przekazaliśmy w zarządzie PKS-u. – Czekamy na wszystkie sugestie, każdą rozważymy, tak by usprawnić obsługę pasażerów. Dziękujemy za te, które dotarły dotychczas. Prosimy o kolejne, można je zgłaszać bezpośrednio u dyżurnego ruchu, bądź za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres pks@pkszary.pl – informuje Iwona Kocik, specjalista ds. polityki transportowej żarskiego przewoźnika.

To dopiero początek zmian. Obecnie prace przeniosły się na teren dawnego dworca, stanowisk i wiaty. Planowane są  przebudowa starej części wraz z drogą dojazdową oraz dobudowanie piętra w nowym budynku.

– Przygotowaliśmy kilka nowych kursów do i z Wrocławia. Jest dodatkowy poranny autobus do tego miasta, dzięki któremu dotrzeć tam można przed godziną ósmą rano. Ponadto nasi mieszkańcy mają też możliwość późniejszego wyjazdu, bo ostatnie połączenie jest o 21.30. Wcześniej taki późny kurs był tylko w niedzielę – tłumaczy I. Kocik.  O pół godziny skrócił się czas przejazdu do Wrocławia. Ponadto na tej właśnie trasie, studenci na podstawie ważnej legitymacji, korzystać mogą od niedawna z 50% zniżki.

Wkrótce w budynku dworca zostanie otwarta zostanie apteka oraz bar szybkiej obsługi.

Napisz komentarz »