REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

\”Mors\” uciekinier?

Opublikowano 13 stycznia 2011, autor: (pg)

Mieszkaniec Żagania nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Próbując uciec, schronił się w lodowatym nurcie Czernej.

Młody żaganianin wykazał się sporą dawką bezmyślności. Najpierw w okolicach ul. Żaganny zwrócił uwagę policji swoją nieumiejętną jazdą. Do zdarzenia doszło w środę (12.01.), ok. godz. 12. Kiedy funkcjonariusze zasygnalizowali, żeby zatrzymał się do kontroli, zaczął uciekać. Najpierw wjechał w ulicę Buczka, taranując zaparkowaną na parkingu mazdę. – Później z piskiem opon ruszył ul. Śląską – relacjonują dwaj młodzi mieszkańcy Żagania, którzy byli świadkiem zajścia. Zaciekawieni niecodzienną sytuacją ruszyli w ślad za pościgiem. – Kierowca był bardzo młody, widać było, że coś z nim nie tak, bo z trudem panował nad pojazdem – opowiadają.

 

Tylko głowa wystawała

Uciekinier zakończył swoją brawurową jazdę na ul. Żarskiej, gdzie z impetem wpadł na jadącą prawidłowo mazdę, a potem wylądował na drzewie. – Nie zamierzał jednak się poddawać i ruszył przez las w stronę Czernej – opowiadają świadkowie. Mówią, że bez większych oporów wskoczył do nurtu rzeczki i przycupnął przy brzegu, zanurzając się po szyję w lodowatej wodzie. – Był jednak doskonale widoczny, bo nie ma tam żadnych zarośli. Policjanci bez trudu go wyciągnęli za pomocą liny – opowiadają żaganianie. Śmieją się, że albo był kompletnie pijany, albo bezgranicznie głupi. – Jak odprowadzali go do wozu, to ledwo stał na nogach, taki był siny i przemarznięty – twierdzą świadkowie, dziwiąc się, jak można było o tej porze roku skakać do wody. – Może należał do klubu morsów – ironizują.

 

Odpowie przed sądem

Trudno orzec, czy 19-letni Damian C. należał do jakiejkolwiek organizacji zwolenników zimowych kąpieli. Wiadomo tylko, że był trzeźwy, nie miał za to OC i prawa jazdy. – Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, spowodowanie dwóch kolizji, kierowanie samochodem bez uprawnień, bez wymaganych dokumentów i bez zapiętych pasów bezpieczeństwa zostanie przeciwko niemu skierowany wniosek o ukaranie do sądu – informuje Sylwia Woroniec z żagańskiej policji.

Napisz komentarz »