REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia, Sport

Awansowali dalej

Opublikowano 13 stycznia 2011, autor: (mr)

Mundial Żary awansował do 1/32 finału Halowego Pucharu Polski. W następnej rundzie zmierzy się z KS Gniezno.

W pierwszej rundzie PP drużyna Mundial rywalizowała w podwrocławskich Siechnicach. Zespół z Żar zajął drugie miejsce w pierwszej grupie i awansował do dalszej fazy rozgrywek.

Mundial rywalizację rozpoczął od pojedynku z gospodarzem i jednocześnie zdecydowanym faworytem grupy Futsalem Siechnice, który na co dzień występuje w II lidze. Spotkanie to zakończyło się wysoką wygraną gospodarzy 7:1. Jedyną bramkę dla naszego zespołu strzelił Patryk Tomaszewski. Drugiego spotkania piłkarze z Żar również nie mogą zaliczyc do udanych. Po zaciętej walce Mundial przegrał 3:4 (bramki: Krzysztof Skweres, Konrad Pluta, Krzysztof Frydlewicz) z Black Horse Ostrów Wlkp. – Po dwóch przegranych spotkaniach nie utraciliśmy szansy na awans. Musieliśmy jednak ostatni mecz z Wakro Krapkowice wygrać różnicą dwóch bramek – opowiada Jacek Mondorowicz, prezes stowarzyszenia Mundial.

Konsekwentna gra w defensywie i zdecydowanie lepsza skuteczność pod bramką rywala zaprocentowały i spotkanie zakończyło się wygraną Mundialu 5:2 (bramki: Szymon Patyna dwie, Kornel Mużyłowski, K. Pluta, P. Tomaszewski). Dzięki tej wygranej Mundial awansował 1/32 PP. Spotkanie tej fazy zostanie rozegrane już w najbliższą niedzielę (16.01.) w hali żarskiego Promienia. Rywalem naszej drużyny będzie KS Gniezno. Początek spotkania godz. 16.00.

Napisz komentarz »