REKLAMA

Ludzie, wydarzenia, Sport

Klejnot za 8 milionów euro

Opublikowano 13 stycznia 2011, autor: Marcin Ruszkiewicz

Sprinterzy żarskiego Agrosu odnieśli same zwycięstwa w rozegranych w Cottbus Polsko-Niemieckich zawodach lekkoatletycznych (9.01.).

W niedawno wybudowanej hali zmierzyli się przedstawicielce królowej sportu z Cottbus, Frankfurtu, Senftenbergu, Poczdamu, Legnicy, Zielonej Góry, Słubic, Leszna, Głogowa, Gorzowa oraz z Żar.

– Wszyscy uczestnicy zawodów byli pod ogromnym wrażeniem obiektu, który powstał w zaledwie rok i kosztował 8 milionów euro – opowiada Dariusz Wisz, trener Agrosu. – Niemcy są z niej bardzo dumni, mówią o niej że jest to „prawdziwy klejnot” – dodaje Wisz. W takich właśnie warunkach zawodnicy żarskiego Agrosu rozpoczęli pierwsze zawody w tym roku. Mityng rozpoczął się od sprintów. Żarscy lekkoatleci odnieśli zwycięstwa we wszystkich kategoriach wiekowych w których startowali. Wśród młodzików pierwsze miejsce w biegu na 60 m wywalczył Jakub Gałandziej (rocznik 1997) z bardzo dobrym wynikiem 7,45. Na trzecim miejscu uplasował się jego klubowy kolega Hubert Mutwil (96) z czasem 7,67. W kategorii junior młodszy triumfował Marcin Ciechanowicz (94) z rekordem życiowym 7,28. Na siódmym miejscu zawody ukończył Bartosz Biazik (94) – 7,63. W grupie juniorów zwycięstwem w finale zakończył swój bieg Mateusz Kołodziej (93) – 7,24. Mateusz dzień wcześniej odebrał na Gali Sportu  nagrodę w Plebiscycie „Gazety Regionalnej”. Na najwyższym stopniu podium stanęła również sprinterka Katarzyna Chełminiak (92), która 60 m przebiegła w czasie 8,14. W biegach na 200 metrów zwycięsko swoje starty zakończyli również M. Kołodziej – 23,70 oraz M. Ciechanowicz 23,08. Skoczkowie w dal zakończyli swoje starty na czwartych lokatach. Junior Adam Krasowski (93) uzyskał 6,41, wśród juniorów młodszych Bartosz Semegin (94) – 5,87 m, a w kategorii młodzików J. Gałandziej skoczył 5,60. Jedyny srebrny medal w pchnięciu kulą wywalczyła juniorka młodsza Paulina Świtalska uzyskując 9,46.

– W najbliższą sobotę już dużo większa grupa żarskich lekkoatletów rywalizować będzie w Athletics Hall w Cottbus w VI Halowych Mistrzostwach Województwa Lubuskiego w lekkiej atletyce – zapowiada Wisz.

Napisz komentarz »