REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia, Wasze sprawy

Kiedy doczeka się remontu?

Opublikowano 13 stycznia 2011, autor: (pg)

Ulice w centrum Żagania są w fatalnym stanie. Miasto ubiega się o dotacje z Urzędu Marszałkowskiego na dofinansowanie ich przebudowy.

Ulica II Armii WP w Żaganiu to chyba najgorsza droga w mieście. – Dziura na dziurze. Dobrze, że chociaż pod spodem jest solidny poniemiecki bruk, bo inaczej nikt by tędy nie przejechał – śmieje się mieszkający w pobliżu Wacław Irski. Ale kierowcom, którzy muszą pokonywać wertepy, żeby dostać się do centrum miasta, wcale nie jest do śmiechu.

We wtorek (11.01.) rano zapytaliśmy w Urzędzie Miasta, dlaczego nikt nie remontuje dziurawej jezdni. Na efekty naszej interwencji nie trzeba było długo czekać. Nie minęła nawet godzina, a na ulicy pojawiło się kilku panów w pomarańczowych kombinezonach. Sprawdzoną metodą, czyli przy pomocy „wiaderka i łopatki”, zaczęli łatać dziury w asfalcie. Obserwujący ich pracę gapie nie byli jednak zachwyceni. – Tak zniszczona droga wymaga kompleksowego remontu – zwracał uwagę jeden z przechodniów.

Na przebudowę ulic w rejonie starego miasta, w tym ul. II Armii WP, miasto zapisało w tym roku w budżecie 1 mln 500 tys. zł. Jeszcze jednak nie wiadomo, kiedy ruszy zapowiadana od lat rewitalizacja, bo najpierw trzeba ustalić z Urzędem Marszałkowskim konkretne kwoty dofinansowania. Póki co kierowcom pozostaje więc poruszanie się po wertepach, a drogowcom zasypywanie łopatami pojawiających się wciąż nowych dziur.

Napisz komentarz »