Ludzie, wydarzenia, Sport

Kinga mistrzynią Polski!

Opublikowano 13 stycznia 2011, autor: Piotr Piotrowski

Kinga Balińska z Żagania złotą medalistką 74. Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym.

W sobotnio – niedzielnych (8-9.01.) zawodach przełajowych w Gościęcinie – Bryksach pogoda nie sprzyjała kolarzom – padający deszcz, topniejący śnieg, błoto spowodowały, że trasa była grząska i trudna. Mimo to, żagańscy kolarze spisali się znakomicie.

Kinga po bardzo dobrej jeździe wywalczyła pierwsze miejsce w kategorii młodziczek, a Krystian Smorągiewicz – dziesiąte wśród juniorów młodszych.

– Jestem bardzo dumny z mojej córki. Wiedziałem, że jest w ogromnym transie i chce zdobyć ten medal – mówi Józef Baliński, ojciec Kingi.  – To wynik dobrej taktyki, kondycji oraz treningów.

Krzysztof Zarzycki, prezes klubu ŻTC Huragan Żagań, który reprezentuje Kinga, dodaje, że to największy sukces od 30 lat w historii żagańskiego kolarstwa. Trasa wyścigu była bardzo wymagająca. Oprócz dystansu trzeba było walczyć z kilogramami błota na sobie i na rowerze.

To właśnie wtedy Leszek Walczak, obecny trener Kingi i Krystiana zdobył mistrzostwo Polski.

Trzeba również dodać, że Kinga i Krystian w ubiegłym tygodniu zdobyli pierwsze miejsca w mistrzostwach makroregionu lubusko-dolnośląskiego w Nielubi koło Głogowa. Jest to dobry prognostyk na następne lata. Najbliższe ściganie – w tą sobotę (15.01.), w Mistrzostwach Polski LZS, a w niedzielę (16.01.) finał Pucharu Polski w Słubicach.