REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Pijany podpalał meble

Opublikowano 13 stycznia 2011, autor: (pg)

Pijany awanturnik po raz drugi podpalił wielorodzinny dom w Szprotawie. Udało się uratować ludzi, zginęły zwierzęta.

Pożar w mieszkaniu budynku wielorodzinnego w Szprotawie przy ul. Wolności wybuchł w piątek (7.01.), około godz. 21.30. Strażacy i policjanci ewakuowali dziesięciu mieszkańców oraz trzy psy. Nie udało się uratować dwóch zaczadzonych psów i kota. Ludzie nie odnieśli żadnych obrażeń. Całkowicie spaliło się wyposażenie kuchni oraz przybudówki gospodarczej.

 

Wypił i wpadł w szał

Za wybuch pożaru odpowiedzialny jest 29-letni Marcin, mieszkaniec budynku, który jak wynika z relacji sąsiadów, często nadużywa alkoholu i nie stroni od narkotyków. Mężczyzna, który tego dnia pił z kolegą tanie nalewki, najprawdopodobniej wpadł w pijacki amok. Krzyczał, że się powiesi i wysadzi kamienicę w powietrze. Na podpalonym przez siebie łóżku położył 11-kilogramową butlę gazową, którą na szczęście w porę wynieśli interweniujący strażacy.

O awanturującym się pijaku sąsiedzi zaalarmowali policję tuż przed wybuchem pożaru. Byli przezorni, bo mężczyzna już kiedyś, będąc w podobnym stanie, też podpalił swoje mieszkanie. Tym razem został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

 

Rozebrali strop

Na miejsce, oprócz policji i straży pożarnej, przyjechało pogotowie ratunkowe, gazowe i energetyczne, które odłączyły media. Po zdławieniu pożaru strażacy zmuszeni byli rozebrać strop budynku, ponieważ kamera termowizyjna wykryła w nim kolejne zarzewia ognia. Wstępnie straty spowodowane pożarem oszacowano na około 30 tys. zł.

Waldemar Kasperowicz z żagańskiej straży pożarnej podkreśla, że pożar był bardzo poważny i gaszenie go zajęło aż cztery godziny. – W akcji brało udział dziesięć jednostek z Małomic, Żagania, Szprotawy i Długiego – informuje.

Pięciu lokatorów spalonego budynku dostało lokale zastępcze, a reszta znalazła schronienie u swoich rodzin. Ośrodek pomocy społecznej dostarczył mieszkańcom nadpalonych i zalanych mieszkań niezbędne środki czystości i zaoferował wsparcie podczas remontu.

Napisz komentarz »