REKLAMA

Kultura, Oświata, Ludzie, wydarzenia

Dyrektor nagrodzona

Opublikowano 13 stycznia 2011, autor: Marta Czarnecka

Maria Bajerska, dyrektor Gimnazjum nr 4 w Żarach (Kunice), została nagrodzona przez Ministra Edukacji Narodowej (17.12.).

M. Bajerska wzięła udział w ogólnopolskim konkursie dla dyrektorów szkół pod hasłem „Szkoła obywateli” im. Anny Radziwiłł, organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji. Dyrektorzy musieli opisać i pokazać w prezentacji multimedialnej jak uczniowie angażują się w życie lokalnej społeczności, w przedsięwzięcia na poziomie województwa, kraju oraz w jaki sposób szkoła współpracuje z organizacjami pozarządowymi i przedsiębiorstwami. – Jedynym problemem było dla mnie zmieszczenie wszystkiego na ograniczonej liczbie stron – śmieje się M. Bajerska. Jej praca zwyciężyła na etapie wojewódzkim w kategorii gimnazjów i została wysłana pod ocenę ministerialnej kapituły. Do finału zakwalifikowano 43 dyrektorów szkół podstawowych, ponadgimnazjalnych i gimnazjów z 16 województw. M. Bajerska została finalistką konkursu i w nagrodę otrzymała wartościowe pióro od Ministra Edukacji Narodowej. – Konkurs pokazał, że nasza szkoła wychodzi poza szkolne schematy. Cały czas szukamy czegoś nowego, żeby uczniowie mogli odnaleźć się w tym, co ich najbardziej interesuje. Ta nagroda to także zasługa nauczycieli, rodziców i uczniów – mówi M. Bajerska.

W gimnazjum od siedmiu lat działa koło wolontariatu, które organizuje zbiórki żywności i akcje charytatywne, a uczniowie z pomocą Kunickiego Stowarzyszenia Inicjatyw Pozarządowych wydają lokalną gazetę  „Echo Kunic”.

Napisz komentarz »