REKLAMA

Zdrowie

Ty też możesz pomóc

Opublikowano 19 listopada 2013, autor: Teresa Giecold

Na razie ponad 12 tys. zł przekażą lokalni sponsorzy na wyposażenie pediatrii w Szpitalu na Wyspie w Żarach. Dziękujemy, liczymy na więcej.

Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy wspomogli nas przy wyposażeniu oddziału dziecięcego – mówi Wiesław Olszański, prezes żarskiego Szpitala na Wyspie. – Zapewniam, że każdą złotówkę, którą otrzymaliśmy od darczyńców, spożytkujemy odpowiednio na rzecz pediatrii. Mile zaskoczył mnie tak duży odzew na inicjatywę „Regionalnej” – dodaje.

Remont pediatrii ma zostać zakończony w połowie grudnia. – Dzięki wsparciu żarskiego starostwa i ratusza wystarczy nam środków na zakończenie prac, nadal brakuje na zakup 8  łóżeczek (każde ok. 1 tys. 500 zł) i 20 szafek (każda ok. 500 zł) – dodaje prezes.

W ub. tygodniu sponsorzy na łamach „Regionalnej” zadeklarowali łącznie ponad 9 tys. zł. Po publikacji zgłosili się kolejni.

– Już przelałem 200 zł – mówi radny Edward Skobelski. Taką samą kwotę przekaże radna Elżbieta Łobacz- Bącal. – Nie znam gorszego widoku niż chore dziecko. Do tej inicjatywy trzeba się dołączyć – zapewnia.

Radna Małgorzata Issel też deklaruje pomoc – Dam 500 zł, to wspaniała inicjatywa – mówi. Pół tysiąca przekaże również inna radna powiatu. Nie chce jednak zdradzać nazwiska. 500 zł wpłaci Marek Femlak, radny i zastępca dyrektora 105. Szpitala Wojskowego. – Wiem, że kwestia pediatrii jest niezwykle ważna – mówi.

Deklarację wsparcia pediatrii złożyły nam kolejne dwie żarskie firmy. Ich właściciele chcą  pozostać anonimowi. Dorzuci się także mieszkaniec Grabika  Piotr Chmielewski: – Wysokość kwoty, jaką dam na wyposażenie oddziału, zachowam dla siebie, jednak cel zbiórki naprawdę jest szczytny – podkreśla. 500 zł przekaże również Adam Czyżowski z firmy „Usługi transportowe”. – Moje dziecko też kiedyś leżało na oddziale. Człowiek nigdy nie wie, co go spotka, dlatego warto pomagać- mówi.

 

Zrzutki szefów nie będzie

Mimo że jasno deklarujemy, że zbieramy dla małych pacjentów, a nie na szpital, spotkaliśmy się z odmową ze strony władz powiatu. Przewodniczący Rady Powiatu, Janusz Dudojć, podsumował:  – W szpitalu w Lubsku, przez wiele lat tamtejszy oddział dziecięcy doskonale funkcjonował. Był doskonale wyposażony w niemiecki profesjonalny sprzęt. I nagle z dnia na dzień został zamknięty. Jak ja, jako mieszkaniec Lubska, miałbym teraz dokładać się do szpitala w Żarach? Szpital na Wyspie to spółka prawa handlowego. Z założenia ma działać i na tej działalności na siebie zarabiać – przekonuje Dudojć.

Nie pomoże też Marek Cieślak, żarski starosta. – Nie dorzucę się, ponieważ dokładam się do innych ważnych inicjatyw społecznych- mówi starosta.

Na nasz apel odpowiedziała jednak jego zastępczyni Danuta Madej: – Oczywiście, deklaruję pomoc w tej szlachetnej akcji. Gratuluję pomysłu.

 

Dziękujemy w imieniu dzieci

My, w imieniu dzieci i ich rodziców, ponownie dziękujemy wszystkim, którzy bez chwili wahania zgodzili się pomóc i zachęcamy innych, by poszli w ich ślady. Czekamy na wszystkich, którzy mogliby pomóc dzieciom – tel. 510 057 241, 68 4700 711.

Napisz komentarz »