REKLAMA

Kultura, Oświata, Zdrowie

Zgłoś, jeżeli dziecko choruje

Opublikowano 12 października 2013, autor: Justyna Bareła

Jeden z rodziców ucznia ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Żaganiu poinformował nas, że w szkole może być epidemia świerzbu.

Bardzo zdziwiony taką informacją był dyrektor szkoły, Artur Kubala. – My żadnego takiego zgłoszenia od rodziców czy nauczycieli na dziś nie dostaliśmy. Jeżeli czyjeś dziecko ma taki problem, niezwłocznie należy powiadomić o tym wychowawcę lub pielęgniarkę szkolną, żeby uniknąć rozprzestrzeniania choroby – mówi A. Kubala.

Szkolna pielęgniarka, Małgorzata Zankowicz, potwierdza, że nikt z takim zgłoszeniem się nie pojawił. – Nie było nikogo z rodziców, nauczycieli czy nawet osób, które prowadzą zajęcia rehabilitacyjne w szkole. Na początku września zawsze na wniosek rodziców prowadzimy kontrolę czystości u dzieci, która w tym roku wykazała, że wszystko jest w porządku – mówi M. Zankowicz.

Rodzic, który zauważy zmiany chorobowe  u swojego dziecka, powinien udać się z nim do lekarza. – Taki przypadek koniecznie trzeba skonsultować z lekarzem, odpowiednio leczyć. Jeżeli któryś rodzic wie, że ma chore dziecko, powinien mieć świadomość, że takie zagrożenie koniecznie trzeba zgłosić – apeluje M. Zankowicz.

Napisz komentarz »