REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Piłowali, aż miło

Opublikowano 22 kwietnia 2010, autor: Edyta Jakubowska

Stół ślusarski, a na nim zamocowane imadło. W zasięgu ręki komplet pilników, piła do cięcia metalu, młotki, przecinaki. We wtorek (20.04.), w Zespole Szkół Zawodowych (ZSZ) w Szprotawie, 17 uczniów zmagało się w 12. konkursie o tytuł Najlepszego Ślusarza Ziemi Lubuskiej.

Tegoroczny konkurs stał na bardzo wysokim poziomie. Komisja miała dylemat z wyborem najlepszego ślusarza. Trzy pierwsze miejsca przyznała ex aequo Krystianowi Grendzie, Damianowi Śmigielskiemu oraz Adamowi Kozdrasiowi, którzy uzyskali po 77 punktów na 100 możliwych. Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej ślusarze odpowiadali na 40 pytań testowych. Mieli na to godzinę. – Test obejmował technologię obróbki metali, materiałoznawstwo, maszynoznawstwo, rysunek techniczny oraz operacje techniczne – mówi Maciej Konopnicki,opiekun uczniów reprezentujących Szprotawę. – Za tą część maksymalnie można było zdobyć 40 pkt.

W części praktycznej uczniowie mieli trzy godziny. 

– Przede wszystkim liczyła się dokładność piłowania według rysunku – mówi Paweł Chylak, kierownik kształcenia zawodowego ZSZ.  – Punkty można też zdobyć za organizację stanowiska pracy, estetykę wykonania oraz za przestrzeganie zasad BHP.

Organizatorzy konkursu są zadowoleni z frekwencji. Z roku na rok zainteresowanie konkursem jest coraz większe. Najlepszym nagrody ufundowali lokalni sponsorzy.

Napisz komentarz »