REKLAMA

Wasze sprawy, Zdrowie

Dyrektor wyrówna pielęgniarkom?

Opublikowano 01 czerwca 2013, autor: Piotr Piotrowski

– Negocjacje są na dobrej drodze i powinny zakończyć się jeszcze w czerwcu – mówi radca prawny 105. Szpitala Wojskowego, Stanisław Hęćka.

Przypomnijmy, 28 pielęgniarek i położnych z żagańskiej lecznicy pozwało swojego pracodawcę – dyrekcję 105. Szpitala Wojskowego w Żarach – do sądu. Uważają, że są dyskryminowane, bo ich koleżanki z żarskiego szpitala zarabiają o 300-500 zł więcej, choć wykonują te same obowiązki. W sądzie odbyły się już dwie rozprawy, kolejna bedzie 6 czerwca. Jak nas poinformował Stanisław Hęćka, radca prawny reprezentujący dyrekcję żarskiego szpitala, ten termin zostanie najprawdopodobniej przełożony, bo jest szansa na zawarcie ugody.

– Sędzia przyznał, że najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie ugoda. My również przychylamy się do tego stanowiska – zaznacza S. Hęćka. – Roszczenia żagańskich pielęgniarek są jak najbardziej zasadne, dlatego zaproponowaliśmy, że pracodawca wyrówna płace.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 166

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »