REKLAMA

Samorząd

Mniej chętnych na wymianę pieca

Opublikowano 06 maja 2022, autor: nk

Tylko 45 wniosków o wymianę pieca wpłynęło do żarskiego Urzędu Miasta. To spadek o ponad 60 proc. w porównaniu do poprzednich lat.

W tym roku na dopłaty do wymiany pieców pójdzie z żarskiego budżetu 365 tys. zł. Początkowo pieniądze przyznano jedynie 15 wnioskodawcom, bo w budżecie miasta było na ten cel zarezerwowanych tylko 150 tys. zł, ale na kwietniowej sesji Rady Miasta zwiększono kwotę o ponad 200 tys. zł i dzięki temu dofinansowanie otrzymają wszystkie zakwalifikowane w tym roku wnioski. Jest ich tylko 45, czyli o ponad 60 proc. mniej niż w poprzednich latach.

Drogi gaz

– Zainteresowanie programem spadło ze względu na ceny gazu – mówi Daniel Babula, zastępca naczelnika wydziału infrastruktury i ochrony środowiska w żarskim Urzędzie Miasta.

To już VI edycja programu wymiany pieców. Do tej pory w Żarach wymieniono około 420 pieców. Mieszkańcom na ten cel wypłacono 2 mln 205 tys. zł dotacji.

W przyszłych edycjach urzędnicy nie wykluczają dołączenia do programu możliwości wymiany pieców na węgiel na te opalane pelletem.

Napisz komentarz »