REKLAMA

Samorząd

Zdrajca zostanie zdrajcą!

Opublikowano 06 maja 2022, autor: nk

Tak o Arkadiuszu Lisie mówi Edyta Gajda, szefowa stowarzyszenia Tobie i Miastu.

Zamieszanie w żarskim TiM-ie. Edyta Gajda, radna miejska i szefowa TiM w Żarach, nie widzi możliwości współpracy z Arkadiuszem Lisem, radnym wybranym z list TiM, który po wyborach opuścił opozycyjny klub i przeniósł się do Dobrego Miasta Lepszego Powiatu. E. Gajda zapowiada, że A. Lis nie ma co liczyć na miejsce na wyborczych listach TiM-u i nazywa kolegę z Rady Miasta zdrajcą.

– Zdrajca pozostanie zdrajcą. Nie ma szans, żeby znalazł się na naszych listach. Nawet nie biorę tego pod uwagę – mówi E. Gajda.

 Szczotka zaprasza

Mimo to A. Lis był zaproszony na imprezę organizowaną przez Józefa Szczotkę, byłego szefa TiM-u i do tej pory najbliższego współpracownika E. Gajdy.

– Nie postrzegam Arka Lisa jako zdrajcy. Nie wiem, czy były rozmowy między nim i przewodniczącą. Nie wiem, bo Edyta Gajda się tym nie dzieli. Więcej wiem o tym, co się dzieje w Radzie Miasta od Jurka Candekidisa, który śledzi obrady w internecie – mówi J. Szczotka.

– Nie byłam na tej imprezie, nie wiedziałam, że będzie Arek Lis. Organizatorem jest Józef Szczotka, a my jako TiM wspieramy go. Nie wiem, skąd pomysł zaproszenia Arka Lisa, a Józef Szczotka wie, co zrobił – mówi E. Gajda.

W imprezie wzięło udział 80 osób.

– Utrzymuję kontakty z wszystkimi – i z Lisem, i z Czerwińskim, i z Pogorzelcem, i z Kępińskim. I nie widzę w tym nic niestosownego. Ludzie kiedyś też dokonywali wolty, bo i Łuckiewicze to zrobili, i Aleksander Słowikowski. Startowali z TiM-u, a później przeszli do innych ugrupowań – dodaje J. Szczotka.

Nie rozmawiają

W TiM-ie szwankuje komunikacja.

– Ja się dowiedziałem z „Regionalnej”, że nasza przewodnicząca zdeklarowała start w wyborach na burmistrza. Nie wiem, jakie ma plany co do tworzenia list wyborczych i czy TiM w ogóle wystartuje samodzielnie w wyborach. Mamy się spotkać do 20 maja i to przedyskutować – mówi J. Szczotka, który w stowarzyszeniu pełni funkcję skarbnika.

J. Szczotka w coraz czarniejszych kolorach widzi przyszłość stowarzyszenia, które od wielu lat uczestniczy w żarskiej polityce.

– Ci, którzy do tej pory startowali z listy TiM-u, mają już swoje lata i nie wiem, czy ktoś będzie chciał jeszcze startować. Ja na chwilę obecną mówię, że nie będę startował w najbliższych wyborach, ale jak to w polityce, nawet samorządowej, nigdy nie mów nigdy – zastrzega się J. Szczotka.

komentarz »
  1. ja 11 maja 2022 14:28 - Odpowiedź

    to pokazuje dobitnie, że nie praca dla ludzi się liczy u tych wszystkich samorządowców tylko służba partii.

Napisz komentarz »