REKLAMA

Gospodarka

Więcej i więcej

Opublikowano 06 maja 2022, autor: jb

Podwyżki cen paliw tradycyjnie zepsuły nam humor przed majówką. Po długim weekendzie ceny jednak nie spadły.

Równo dwa tygodnie temu litr najtańszej benzyny można było kupić w Żarach średnio za 6,48 zł, obecnie jest już to przeważnie 6,66 zł. Diesel z ceny 7,14/l podrożał nawet do 7,44 zł/l. Z kolei LPG w średniej cenie 3,68 zł podrożał o około 10 groszy.

W Żaganiu jeszcze tydzień temu Pb95 można było kupić w cenie 6,51 zł za litr. Obecnie jest to średnio 6,69 zł/l. Diesel, podobnie jak w Żarach, zatankujemy za 7,44 zł/l. LPG także podrożał o 10 groszy ale do stawki 3,79 zł/l.

Najbardziej podwyżkę odczuwają właściciele aut na olej napędowy, bo jego stawki rosną najbardziej i cena ponad 8 zł za litr staje się coraz bardziej prawdopodobna. Najbardziej stabilne wydają się ceny za auto gaz.

Cena oleju spowodowana jest m.in. jego mniejszymi zasobami w hurtowniach. Możliwe, że jego sytuacja będzie stabilniejsza po zakończeniu sezonu grzewczego, do którego olej także jest wykorzystywany.

Z prognoz cen paliw na najbliższy czas wynika, że obniżek nie będzie na pewno do wakacji. Przygotować się musimy na to, ze za kolejne tankowane litry będziemy musieli wysupłać z portfela coraz więcej pieniędzy.

Napisz komentarz »