REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Zaczęli bombowo

Opublikowano 06 maja 2022, autor: jb

Przez wojnę w Ukrainie miały wybuchać ładunki. Cztery szkoły średnie z powiatu żagańskiego pierwszego dnia matur (wtorek, 4 maja) otrzymały maile z informacją, że są u nich podłożone bomby.

Dyrektorzy wzywali policję, do dwóch szkół średnich w Szprotawie wezwano także strażaków. Bomb nigdzie nie znaleziono.

Wiadomości o podłożonych ładunkach trafiły do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Iłowej, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Żaganiu, w Szprotawie zgłoszenia dotyczyły LO im. B. Chrobrego oraz Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych.

– Już chyba tradycyjnie nie ominęły nas alarmy bombowe. Ominęła nas ewakuacja, bo wiadomości odebraliśmy, zanim do szkoły w ogóle przyszli uczniowie. Tym razem grożono nam bombą ze względu na to, że pomagamy Ukraińcom. Była u nas policja i straż, sprawdzaliśmy budynek, zgłoszenia nie potwierdzono – mówi Bartosz Klimkowski, dyrektor LO im. B. Chrobrego.

Do drugiej szprotawskiej szkoły ZSTiB przyszły trzy wiadomości z ostrzeżeniem. Mówiły o  bombie, która wybuchać będzie każdego dnia matur.

– Nauczeni sytuacją z poprzednich lat, mieliśmy zaplombowane sale egzaminacyjne, więc wiadomo było, że nikt tam nic nie podłożył. Nie było ewakuacji, bo wiadomości przyszły do szkoły, kiedy byłem w niej rano tylko ja, wicedyrektor i pani sekretarką – mówi dyrektor Andrzej Skawiński.

Bomba ze skradzionych ładunków pochodzących ze Lwowa miała wybuchnąć za to w ZSTiO w Żaganiu.

– Wiadomość przyszła w zasadzie w nocy przed egzaminem. Przewidując podobnie sytuacje, mieliśmy już zaplombowane sale egzaminacyjne, żeby było wiadomo, że nikt tam nie wchodził – mówi dyrektor Anna Król.

Napisz komentarz »