REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Zniszczyli żabkę po raz trzeci!

Opublikowano 06 maja 2022, autor: Piotr Piotrowski

Nie ma szczęścia zabytkowa fontanna w żagańskim parku pałacowym. Podczas majówki wandale zniszczyli ją po raz trzeci.

Fontanna „Żabia studnia” pierwszy raz została zniszczona cztery lata temu. Wróciła na miejsce po naprawie, ale w sylwestrową noc, 1 stycznia tego roku, wandale wyrwali rzeźbę z podstawy. Naprawa kosztowała około 7,5 tys. zł. W połowie kwietnia żabka znów pojawiła się w fontannie. Woda wytrysnęła z niej tuż przed majówką. W poniedziałek, 2 maja, ponownie została zdewastowana.

– Wandalizmu dokonano w godzinach 15.00 – 18.00. W majowy dzień licznie spacerowali po parku mieszkańcy i przyjezdni turyści. Jestem przekonana, że ktoś był świadkiem tego czynu. Zwracam się z apelem o pomoc w znalezieniu wandali – mówi Anna Mrowińska, dyrektorka Żagańskiego Pałacu Kultury.

– Po strąceniu rzeźby z postumentu, uszkodzone zostało jej mocowanie i rura doprowadzająca wodę do fontanny ? wyjaśnia Paweł Oleszczuk ze spółki Pałac Książęcy. ? Pracownicy zabezpieczyli ją do naprawy.

Sprawą zajęła się żagańska policja. Czy ustali sprawcę? Problem rozwiązałby parkowy monitoring, ale na to ani miasto, ani Żagański Pałac Kultury nie mają pieniędzy.

Napisz komentarz »