REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Serce miał na dłoni

Opublikowano 06 maja 2022, autor: bj

Przeżyli ze sobą ponad 40 lat. Byli zgodnym małżeństwem, dochowali się dzieci i wnuków. W środę, 4.05., bliscy Janusza Filipiuka (? 62 l.) odprowadzili go w ostatnią drogę. Zmarł (29.04.) po walce z ciężką chorobą.

Z panią Jolantą poznali się, gdy ona miała 13 lat. On niewiele więcej, bo dzieliło ich półtora roku.

– Pamiętam dokładnie. To była pasterka. Wtedy się spotkaliśmy, pod „czerwonym” kościołem – wspomina pani Jolanta. – Od początku wpadłam mu w oko. Cichaczem podebrał koleżance moje zdjęcie. Powiedział „to będzie moja żona”. I chodził za mną długo. A ja go nie chciałam. Ale on był bardzo uparty  Trudno było być obojętnym wobec takiego zacięcia. Jak się potem przekonałam, Janusz był najwspanialszym mężczyzną, jakiego miałam okazję w życiu spotkać – uśmiecha się na to wspomnienie J. Filipiuk.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 1207

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »