Stal śrubuje rekord

Opublikowano 06 maja 2022, autor: Piotr Piotrowski

Piłkarze z Jasienia miażdżą kolejnych rywali, śrubując bramkowy rekord w klasie A. W sobotę, 30 kwietnia, rozgromili 6:1 Czarnych Jelenin, którzy rok temu wygrali ligę, ale zrezygnowali z gry w klasie okręgowej.

Pierwszy kwadrans gry w sobotnim meczu (30.04.) nie wskazywał pogromu gospodarzy. Czarni napierali na bramkę lidera i mieli dwie świetne okazje, aby objąć prowadzenie.

– Dobre sytuacje mieli Sebastian Bogiel i Marek Bogiel. Gdybyśmy objęli prowadzenie, mecz mógłby się potoczyć zupełnie inaczej – ocenia trener gospodarzy, Paweł Morek.

Potoczył się pod dyktando Stali, która kanonadę zaczęła w 20. minucie, od gola Pawła Wojtysiaka. Chwilę później na 2:0 podwyższył Azimow Bakhruman. Ostrzał bramki Czarnych trwał w najlepsze. Efektem był trzeci gol, tuż przed przerwą, którego autorem był Marek Wolak. Gospodarzom wszelkie złudzenia na korzystny wynik wybił z głowy Bartłomiej Toczaniuk, który w 50. minucie pokonał Daniela Bogla. Gdy przyjezdni trafili do siatki po raz piąty za sprawą Wojciecha Okińczyca, ich trener Sylwester Buczyński wpuścił na boisko zmienników.  I choć impet Stali nie osłabł, skuteczność już nie była taka sama. Gospodarze ofiarnie bronili się przed atakami piłkarzy z Jasienia, świetnie spisywał się D. Bogiel.

– Po słabszym meczu w Małomicach, do Jelenina przyjechaliśmy w bardziej bojowym nastawieniu. Koncentracja była już od pierwszych minut, czego efektem były szybko strzelone dwa gole – mówi S. Buczyński. – Sędziowanie dzisiaj było o klasę lepsze niż tydzień wcześniej w Małomicach, choć w ostatniej akcji meczu doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Mimo że sędzia liniowy pokazał spalonego dwóm zawodnikom Czarnych, podnosząc do góry chorągiewkę, sędzia główny puścił akcję, ku zdziwieniu moich piłkarzy. Po chwili, nasz bramkarz, ratując sytuację, sfaulował napastnika gospodarzy i sędzia podyktował rzut karny. Pewnie protestowalibyśmy bardziej, gdyby to była sytuacja na 1:1.

Imponujący bilans

W sześciu meczach rundy wiosennej Stal zdobyła już 46 goli, co daje jej blisko osiem goli na spotkanie. Po 18. kolejkach jasienianie na koncie mają już 107 bramek i nie czują tak mocno oddechu na swoich plecach drugiej w tabeli Delty Sieniawa Żarska. W 19. kolejce podopieczni Marka Sitarka niespodziewanie stracili punkty w Rudawicy, gdzie zaledwie zremisowali 2:2 z Kwisą Trzebów.

Czarni Jelenin – Stal Jasień 1:6 (0:3)

bramki: Kuszek (90. min – karny) – Bakhruman dwie (22 i 63. min), Wojtysiak (20. min),Wolak (43. min), Toczaniuk (50. min), Okińczyc (59. min)

Czarni: D. Bogiel – Al. Nieradka (od 72. min Am. Nieradka), Fusik, Lechowicz, Krakowski, Wójcik, Madeja (od 69. min Kaliciński), S. Bogiel, M. Bogiel, Drozd, Kuszek

Stal: Budzyński (od 62. min Jonio) – Jasiński, Wojtysiak (od 58. min Kordiak), Adamczak, Jankowski (od 46. min Kędziora), Bakhruman, Shved, Wierzbicki, Okińczyc (od N. Poleniuk), Toczaniuk, Wolak (od 63. min Mumych)