Czarni pod kreską

Opublikowano 06 maja 2022, autor: Piotr Piotrowski

Po dwóch porażkach z rzędu, Czarni Żagań mają coraz trudniejszą sytuację w tabeli IV ligi.

Po tym, jak przegrali na własnym boisku z Polonią Słubice 0:1 (27.04.), trzy dni później zaliczyli porażkę 1:2 w Zbąszynku z miejscową Syreną. W obu spotkaniach mieli mnóstwo sytuacji strzeleckich, ale zabrakło skuteczności.

– Szkoda porażek w obu meczach, bo z przebiegu gry mogliśmy zdobyć sześć punktów, a mamy zero. Znaleźliśmy się w strefie spadkowej, ale do końca sezonu zostało jeszcze osiem kolejek, a różnica między 8. a 16. drużyną w tabeli wynosi zaledwie 8 punktów – wylicza prezes Czarnych, Roman Chruścicki. – Musimy szukać punktów w kolejnych meczach. Mamy jeszcze tylko jeden z drużyną z czołówki – Dębem Przybyszów, reszta to rywale w naszym zasięgu.

W Zbąszynku żaganianie objęli prowadzenie w 37. minucie. Piłka po strzale Kacprze Kuleczki w podbramkowym zamieszaniu odbiła się od poprzeczki, ale dobitka Tomasza Urbana była już skuteczna. W 62. minucie sędzia dopatrzył się faulu Łukasza Jeżaka na Damianie Budniku i podyktował rzut karny dla gospodarzy. Na nic zdały się protesty Czarnych, którzy twierdzili, że to zawodnik Syreny wpadł na żagańskiego golkipera. Karnego na bramkę zamienił Budnik i było 1:1. W 78. minucie błąd defensywy kosztował Czarnych utratę drugiego gola. Paweł Dulat dostał świetną piłkę od kolegi, którzy przelobował obrońców gości i nie zmarnował okazji sam na sam. Czarni próbowali wyrównać, ale bez efektu.

– Moim piłkarzom należą się wielkie brawa za walkę i serce zostawione na boisku. Walczymy dalej – mówi M. Ochmański.

Po dwóch porażkach z rzędu Czarni znaleźli się w strefie spadkowej. W sobotę, 7 maja, będą starali się przełamać kiepską serię w meczu z Meprozetem Stare Kurowo, na stadionie przy ul. Karpińskiego (godz. 17.00).

ZAP Syrena Zbąszynek – MKS Czarni Żagań 1957 2:1 (0:1)
bramki: Budnik (63. min – karny), Dulat (78. min) – Urban (37. min)

MKS Czarni: Jeżak – Ganczarek, Szczęch (od 86. min Jakubas), J. Szkarapat, Adamczyk, Urban (od 75. min Mastalerz), Wypych (od 86. min J. Pinkowski), Glanc, Kuleczka, Chruścicki (od 89. min Kojda), Strugaru