REKLAMA

Gospodarka

Panattoni przyspiesza

Opublikowano 29 kwietnia 2022, autor: bj

Półtora hektara zajmie hala i przyległe budynki, które obok firmy MK, w pobliżu wyjazdu z Żar Zielonej Góry, postawi Panattoni. Będą drogi i parkingi, a także… kolorowa łąka kwietna.

Kolejne dokumenty spływają do Urzędu Gminy w Żarach w sprawie inwestycji planowanej przez firmę Panattoni w Kadłubii (gmina Żary). Formalnie to teren ten miejscowości, przy czym działka, na której chcą stawiać halę, znajduje się niemal na rogatkach Żar, za siedzibą firmy MK, przy drodze do Zielonej Góry. Firma powiadomiła gminę o szczegółach technicznych, a także o ewentualnym wpływie na środowisko zarówno podczas budowy hali, jak i późniejszej eksploatacji

Panattoni jest zainteresowane terenem, który liczy ponad 3 hektary. Powierzchnia zabudowy ma wynieść 1,6 ha, niecały hektar zajmą drogi i parkingi, reszta przeznaczona została pod teren zielony. Tu ma się znaleźć nawet łąka kwietna.

Na magazyn albo produkcję

Inwestor chce wynajmować halę w całości lub w częściach dla firm prowadzących hurtową sprzedaż, zajmujących się kompletacją, przeładunkiem, obsługą logistyczną, spedycją i dystrybucją towarów.

 Praca w hali polegać będzie na rozładunku i dostawie produktów do części magazynowych, gdzie pozostaną do momentu dalszej dystrybucji. Inwestor nie wyklucza możliwości wynajęcia fragmentu hali dystrybutorowi farmaceutyków, a także takiemu, którego działalność wymaga obecności chłodni i mroźni. Mają to być elementy przenośne, bez wpływu na warunki techniczne hali. Nie jest wykluczone, że działalność będą tu prowadzić firmy, które zajmują się lekką produkcją, np. składaniem liczników samochodowych, podzespołów elektronicznych, zabawek

Panattoni nie wyklucza, że swoją działalność będzie tu prowadzić firma produkująca i przetwarzająca polimery. Chodzi o działalność w zakresie cięcia pianki poliuretanowej, wykorzystywanej w wielu branżach, m.in. w celu zabezpieczenia przedmiotów na czas transportu. Nad szczegółami technicznymi inwestycji pochylać się będą urzędnicy w ramach postępowania środowiskowego.

Projekt inwestycji obejmuję także budowę parkingów dla samochodów osobowych, łącznie na 77 miejsc oraz 15 doków załadunkowych.

 Całość ma być monitorowana całodobowo przez ochronę i kamery na wypadek awarii i pożaru, wycieków paliw. Poza halą znajdą się tu drogi dojazdowe, place manewrowe w technologii kostki brukowej, by ewentualne wycieki jeżdżących tu aut nie przedostawały się do gruntu.

Napisz komentarz »