REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Na operację dla trenera

Opublikowano 29 kwietnia 2022, autor: Michalina Kozarowicz

Artur Niezgoda z Żagania od lat zaraża najmłodszych swoją pasją do tańca i karate. Żeby dalej mógł pracować, musi przejść kosztowną operację.

Artur Niezgoda jest prekursorem breakdance w Polsce. Przygodę z tańcem zaczynał w 1984 roku. Zdobył wiele medali na Mistrzostwach Polski. Prowadzi szkołę tańca i klub sportowy „Pasja”, a także szkołę sztuk walki „Oyama”. Przez lata wyszkolił setki, jeśli nie tysiące dzieci. Teraz sam potrzebuje wsparcia, które tak wiele razy okazywał innym.

Błędna diagnoza

Artur Niezgoda przez lata zmagał się z pogłębiającym się bólem podczas treningów. W pewnym momencie stanął pod ścianą, bo ból był już nie do wytrzymania. Mógł albo szukać pomocy u innych lekarzy, niż do tej pory, albo poddać się i na zawsze zrezygnować z tańca. Jednak rezygnacja nigdy nie była wpisana w jego naturę.

– Przez lata słyszałem: „jest pan sportowcem, tak bywa” – opowiada A. Niezgoda, tancerz i instruktor. – Okazało się, że ból nie jest wynikiem tego, że przez całe życie uprawiam sport, tylko tego, jaki się urodziłem. Taniec to dla mnie nie tylko sport i pasja, to po prostu mój styl życia – mówi A. Niezgoda.

W warszawskiej klinice A. Niezgoda dowiedział się, że jest dla niego szansa.

– Klinikę polecił mi pan Zalewski z siłowni „Strefa mocy”. Tam okazało się, że mogę przejść operację, która sprawi, że dalej będę mógł tańczyć. Niestety, rozwiązanie, które jest dla mnie odpowiednie, czyli kapoplastyka całkowita bioder, nie jest refundowane, a kosztuje blisko 70 tys. zł. Do tego trzeba jeszcze doliczyć koszty dwóch wyjazdów do Warszawy przed operacją. Wymiana bioder jest refundowana tylko w najtańszej i najprostszej opcji, a taka nie pozwoliłaby mi tańczyć – mówi A. Niezgoda.

Kapoplastyka całkowita stawu biodrowego metodą BHR, którą przejdzie A. Niezgoda, jest najmniej inwazyjną z dostępnych obecnie metod plastyki stawu biodrowego, a przy tym najbardziej skuteczną, jeśli chodzi o przywrócenie pacjentowi takiej samej sprawności fizycznej jak przed chorobą.

Zrzutka dla Artura

Rodzice i podopieczni tancerza postanowili mu pomóc zebrać pieniądze na operację.

– Ogromnie dziękuje wszystkim za pomoc. To dla mnie bardzo ważne i jestem wdzięczny za każdą złotówkę i każde ciepłe słowo, które do mnie dociera. Bardzo podnosi mnie to na duchu i napawa optymizmem – mówi A. Niezgoda.

Operacja jest zaplanowana na koniec czerwca.

– Chcę doprowadzić wszystkie zajęcia do końca roku szkolnego, czekają nas różne turnieje, potem przejdę operację. Podczas wakacji będzie rehabilitacja, a od września znów będę mógł ruszyć do pracy na pełnych obrotach. Nie wyobrażam sobie, że mógłbym nie pracować z dzieciakami i nie tańczyć – zapewnia A. Niezgoda.

Nawet jeśli nie uda się zebrać całej kwoty, operacja dojdzie do skutku.

– Jakoś sobie poradzimy z kosztami. Na zdrowiu nie można oszczędzać. Najważniejsze dla mnie jest to, że tak wiele osób mnie wspiera. Za to ogromne dzięki – podkreśla A. Niezgoda.

Aby wesprzeć Artura Niezgodę, wystarczy wejść na stronę: www.zrzutka.pl i wyszukać id: 9d3rkt.
Napisz komentarz »