REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Trzeba mieć serce po właściwej stronie

Opublikowano 29 kwietnia 2022, autor: Michalina Kozarowicz

Wolontariusze, dzięki przekazywanym przez Was darom, wykonują ogromną pracę, by pomagać potrzebującym uchodźcom.

Pomoc dla uchodźców z Ukrainy wciąż jest bardzo potrzebna. Wiedzą to wolontariusze, którzy angażują się, od kiedy wybuchła wojna. Wśród nich jest Ella Markulak, nauczycielka i tłumaczka, która prowadzi świetlicę dla dzieci z Ukrainy w sali przy kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Angażuje się także w zbiórkę darów. Cześć z ofiarowanych darów, które otrzymała od ludzi dobrego serca, przywiozła do naszej redakcji, by za naszym pośrednictwem przekazać je uchodźcom z Ukrainy.

– Pomagamy od samego początku wojny – mówi E. Markulak, wolontariuszka. – Do naszej świetlicy trafia wiele darów dla potrzebujących, częścią postanowiliśmy się podzielić. Cały czas to segregujemy i pytamy, gdzie jeszcze ktoś potrzebuje pomocy. Niestety, mamy dość małą salkę na dary, ale na szczęście jakoś to idzie – zapewnia.

Uchodźcy uchodźcom

W pomoc angażują się też sami uchodźcy, którzy do Żar przyjechali kilka tygodni temu. E. Markulak podczas wizyty w naszej redakcji towarzyszyła Anna Polosenko, ginekolożka z Kijowa, która z rozpoczęciem pracę jako lekarz czeka, aż jej dyplom zostanie przetłumaczony i potwierdzony.

– Ella to moja najbliższa przyjaciółka. Kiedy tu przyjechaliśmy z Kijowa, bardzo nam pomogła. Ma wielkie serce. Jestem wzruszona, patrząc, jak pomaga, dlatego wspieram ją, jak tylko mogę, choćby właśnie w transporcie darów – mówi A. Polosenko, lekarka z Ukrainy.

Jeżeli ktoś chciałby pomóc potrzebującym z Ukrainy, dary może przynosić także do naszej redakcji przy ulicy Broni Pancernej 6 w Żarach.

Napisz komentarz »