REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Złodzieje bez sumienia

Opublikowano 29 kwietnia 2022, autor: Michalina Kozarowicz

Jakim człowiekiem trzeba być, by okraść ludzi, którzy cierpią na wojnie? Bus z pomocą humanitarną zniknął w Żarach na kilka godzin przed tym, jak miał wyjechać na Ukrainę.

W środę, 27.04., około godz. 20.00, z ulicy Szarych Szeregów w Żarach został skradziony biały bus fiat ducato, na ukraińskich numerach rejestracyjnych.

– Bus był wyładowany darami dla walczącej Ukrainy. W czwartek rano mój tata, do którego bus należy, miał jechać na granicę, żeby to przekazać. Na pace były leki, środki opatrunkowe, jedzenie, odzież, chemia domowa i kosmetyczna. Do tego rower, lodówka i wiele innych rzeczy – wylicza Anastasiia Brusova, córka właściciela busa.

Zmienili blachy

Skradziony bus był widziany w Wymiarkach, jechał w stronę Iłowej i dalej do Zgorzelca.

– Na samochodzie była charakterystyczna naklejka „Pomoc Ukrainie”. Podejrzewamy, że może mieć zmienione numery rejestracyjne na polskie – mówi A. Brusova.

Rodzina i przyjaciele Anastasii sami zorganizowali zrzutkę, żeby kupić dary, które miały pojechać na Ukrainę.

– Sami wszystko kupiliśmy, my jesteśmy tutaj bezpieczni, ale chcemy pomagać rodakom, którzy walczą o nasz kraj – mówi Anastasiia.

Rodzinie zależy na odzyskaniu samochodu, ale także jego zawartości.

– Myślę, że złodzieje będą się chcieli pozbyć tego, co na pace i gdzieś to wyrzucą. Zaalarmowałam już różne służby leśne i złomowiska. Samochód był wypchany po brzeg, ktoś musi coś zauważyć. To nie igła – mówi A. Brusova.

Jeżeli ktoś wie coś na temat kradzieży, miejsca, w którym został ukryty bus albo dary, które przewoził, może się kontaktować z właścicielem samochodu pod numerem telefonu: 516 397 720 lub z żarską policją pod numerem telefonu: 47 79 41 200.

Napisz komentarz »