REKLAMA

Samorząd

Urzędnicy mają długi weekend

Opublikowano 29 kwietnia 2022, autor: jb

Większość urzędników szykuje się do czterodniowego wolnego.

Przez to, że Święto Konstytucji 3 Maja wypada we wtorek, prawie wszystkie urzędy w regionie nieczynne będą także w poniedziałek (2 maja).

Laba

W powiecie żarskim w poniedziałek wolne będą mieli pracownicy Starostwa Powiatowego oraz urzędów gmin: Lubsko, Jasień, Tuplice, Trzebiel, Przewóz, Brody, Lipinki Łużyckie.

Zamknięty będzie również Sąd Rejonowy w Żarach, a także Powiatowy Urząd Pracy w Żarach. Czynny będzie również oddział ZUS w Żarach, godziny pracy sali obsługi klientów skrócono jednak do godz. 15:00 (zazwyczaj jest do 17:00) oraz Urząd Skarbowy w Żarach.

Oni pracują

Sprawy będzie można załatwić za to w Urzędzie Miasta Żary, Urzędzie Gminy Żary oraz w Łęknicy.

– Część osób tego dnia będzie na urlopach, ale będziemy pracować na zasadzie zastępstw, urząd będzie czynny dla petentów – mówi Marzena Brzezińska, sekretarz gminy Łęknica.

Oni odpoczywają

Spośród urzędów w powiecie żagańskim wolne od pracy będą miały: Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta w Żaganiu, Urząd Gminy Żagań oraz urzędy w gminach: Iłowa, Gozdnica, Brzeźnica i Małomice.

Będą czynni

Do pracy przyjdą za to urzędnicy ze Szprotawy, Wymiarek i Niegosławic.

Sąd Rejonowy w Żaganiu czynny będzie do godz. 15:00. W normalnych godzinach pracy otwarty będzie również Powiatowy Urząd Pracy w Żaganiu oraz Urząd Skarbowy.

Napisz komentarz »