REKLAMA

Samorząd

Woda zajeżdża chlorem!

Opublikowano 29 kwietnia 2022, autor: Piotr Piotrowski

Radni z Brzeźnicy pożalili się wójtowi, że woda z gminnej sieci jest zbyt mocno chlorowana. – Strasznie zajeżdża – alarmował radny Grzegorz Najdek.

Na poniedziałkowej sesji (25.04.) radni pytali wójta, czy doszły do niego sygnały o zbyt mocnym chlorowaniu wody, z jakiej korzystają mieszkańcy gminy.

– Zauważyłem znaczne pogorszenie jakości wody w gminnej sieci. Strasznie zajeżdża chlorem – alarmował radny Grzegorz Najdek. 

– Czuć ten chlor bardzo mocno – wtórowała mu radna Aneta Połomka.

Wójt Jerzy Adamowicz zaznaczył, że nie ma innego rozwiązania, jak tylko porządnie chlorować sieć, aby uniknąć skażeń wody bakterią e.coli, tak jak to było w poprzednich latach.

– Kierownik zakładu usługowego stara się, aby chlor był właściwie stosowany. Dezynfekcje sieci są przeprowadzane dość często. Dmuchając na zimne, tego chloru czasami trzeba więcej lać – odparł wójt. – Problem z jakością wody jest w całym województwie. U nas największy jest ze zbyt dużym stężeniem żelaza i manganu. Te parametry nie zawsze są w normie. Z drugiej strony, chlor bezwonny jest bardzo drogi, stąd stosujemy zwykły.

Napisz komentarz »