REKLAMA

Samorząd

Kraina lodu

Opublikowano 29 kwietnia 2022, autor: bj

W środku wiosny, na sesji Rady Gminy w Przewozie, zrobiło się mroźno. Bo skrzynia z piachem i pomysł, by kierowcy sami posypywali śliską drogę, poróżniły wójta i radnych.

O oblodzonej drodze radni dyskutowali na sesji 26.04.

– Na moje zapytanie o możliwość umieszczenia skrzyni z piachem przy drodze powiatowej w Sanicach otrzymałam odpowiedź, że brakuje środków. Dlaczego, skoro urząd przejął utrzymanie tej drogi od powiatu? – mówiła Angelika Hic, radna z Sanic.

Starostwo Powiatowe płaci za utrzymanie swoich dróg na terenie gminy.

– Nie wiem, czy mamy w umowie postawienie pojemników z piaskiem – zastanawiał się wójt Mariusz Strojny.

– To jest droga brukowa i zimą, gdy są oblodzenia, ciężko tam jechać. Jest niebezpiecznie I nam o tę skrzynię chodziło, żeby kierowcy mogli posypać sobie piach – tłumaczyła A. Hic

– Kierowca ma się zatrzymać i posypywać sobie drogę? – nie ukrywał zdziwienia M. Strojny

– Rzeczywiście słyszałam o sytuacji, że ludzie nie mogli wjechać pod górkę, bo było ślisko i nie było posypane – wspomagała A. Hic Bogusława Szlachetka.

– Na przykładzie mojego męża powiem, że musiał wybrać drogę leśną, bo nie mógł swoim terenowym autem przejechać – dowodziła A. Hic.

Wójt był raczej zniecierpliwiony dyskusją o skrzyni.

– Zawsze mówię o radnych i o sołtysach, że są łącznikiem pomiędzy gminą a mieszkańcami. I żeby problemy, sprawy do załatwienia przekazywać do mnie, telefonicznie czy osobiście. Pracuję od 6.30 do 15.30. A jeżeli komuś wykasował się mój numer, to podam – mówił z przekąsem wójt.

– Ja dzwonię do Urzędu Gminy. Ale jeżeli jest sesja i możliwość złożenia interpelacji, to składam – wytykała S. Hic.

– Ja pani skrzynki nie obiecuję – uciął M. Strojny

Napisz komentarz »