Kultura, Oświata

Eliminacje do Mistrzostw Polski

Opublikowano 29 kwietnia 2022, autor: nk

W Lubsku rozegrano okręgowe eliminacje do Uczniowskich Mistrzostw Polski w wędkarstwie spławikowym, które odbędą się w czerwcu w Opolu na Odrze.

Okręg PZW w Zielonej Górze przy współpracy ze Szkolnym Związkiem Sportowym woj. lubuskiego przeprowadził eliminacje do Uczniowskich Mistrzostw Polski w wędkarstwie spławikowym.

W Igrzyskach Dzieci (do lat 13) wygrał Igor Fogiel z SP nr 8 w Żarach przed Mikołajem Marciniakiem z SP nr 1 w Lubsku i Hubertem Otrębskim z SP w Mirostowicach Dolnych.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (do lat 15) najlepszy był Mateusz Kwiatkowski z SP w Świętnie. Drugie miejsce zajął Krzysztof Ksiuk z Niepublicznej SP w Mierkowie, a trzecie Krzysztof Markulak z Katolickiej SP w Żarach.

W Licealiadzie (do lat 18) wygrał  Igor Okuszko z Centrum Kształcenia Rolniczego w Bobowicku przed Mikołajem Ceglewskim z CKZiU Elektronik w Zielonej Górze i Kacprem Karpińskim z I LO w Zielonej Górze.

Wymienieni zawodnicy uzyskali prawo startu w Uczniowskich Mistrzostwach Polski, a zwycięzcy otrzymają dofinansowanie do startu z Okręgu PZW w Zielonej Górze.