REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Pomagajmy!

Opublikowano 22 kwietnia 2022, autor: Michalina Kozarowicz

Pomoc wciąż jest potrzebna. Przed Ukraińcami święta Wielkiej Nocy, które obchodzą tydzień później niż my.

Gazeta „Regionalna” i Telewizja Regionalna razem z Eweliną Nawrot z Żar prowadzą zbiórkę darów dla uchodźców z Ukrainy. Nasza wspólna akcja trwa już od kilku dni i dzięki Waszym darom, udało się pomóc kolejnym potrzebującym osobom.

– Pomoc wciąż jest bardzo potrzebna. Zbieramy żywność z długim terminem ważności, wszelkiego rodzaju konserwy mięsne i rybne, makaron, mąkę, kaszę, słodycze, kawę, herbatę, napoje, wodę, kaszki dla dzieci. Po prostu wszystko, co może poleżeć, zanim trafi do potrzebujących. Zbieramy też artykuły higieny osobistej: mydła, żele, pasty do zębów, szczoteczki, szampony, podpaski, a także chemię gospodarczą, bo takie rzeczy jak papier toaletowy czy proszki do prania też są potrzebne. Oczywiście, potrzebne są bardzo wszelkiego rodzaju artykuły dla dzieci. Butelki, smoczki, pampersy, mokre chusteczki – wylicza E. Nawrot, wolontariuszka.

Do naszej redakcji także przychodzą osoby z darami.

– To była taka nasza mała rodzinna zbiórka – mówi Agnieszka Wiśniewska z Włostowa. – Czujemy, że trzeba pomagać i że warto to robić.

O pomocy uchodźcom nie zapominają też osoby, które w Żarach odwiedzają krewnych.

– Przyjechaliśmy do Żar na święta z Norwegii – opowiada Olivier Przekota (13 l.). – chcieliśmy pomóc. Dlatego włączyliśmy się w zbiórkę – dodaje nastolatek.

Osoby, które chcą się włączyć w pomoc, mogą przynosić dary do naszej redakcji przy ulicy Broni Pancernej 6. Kontaktować można się z nami także pod numerem telefonu: 730 502 992. Z Eweliną Nawrot kontaktować się można za pośrednictwem Facebooka, lub pod numerem telefonu 728 468 420 – po godzinie 18.00. 

Napisz komentarz »