REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Dino w zawieszeniu

Opublikowano 22 kwietnia 2022, autor: bj

Przeciwko Dino w Trzebielu protestowała część mieszkańców. Ale ostatecznie to układ drzwi w planowanym markecie zadecydował, że wciąż pozostaje nierozstrzygnięta kwestia jego budowy.

Pozwolenia na budowę nie otrzymała sieć Dino, która chce postawić market w Trzebielu przy zbiegu ul. Tuplickiej i Słonecznej. I to pomimo tego, że w tej sprawie interweniowała w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim.

Przypomnijmy. Do żarskiego Starostwa Powiatowego wniosek o wydanie pozwolenia na budowę marketu Dino w Trzebielu wpłynął w grudniu ub.r. W styczniu dotarła petycja mieszkańców Trzebiela w tej sprawie. Prosili w niej o niewydawanie pozwolenia na budowę. Podnosili argument, że z funkcjonowaniem sklepu będzie związany hałas i większy ruch samochodów dostarczających towar po drodze, która już jest w złym stanie technicznym. Już wówczas pojawiały się informacje, że o ile papiery będą kompletne, to powiatowi urzędnicy pozwolenie będą musieli dać. Tym bardziej, że sieć uzupełniła w terminie braki formalne, których się dopatrzyli w urzędzie.

Ostatecznie jednak została wydana decyzja odmowna. Przyczyną były nie protesty społeczne, ale szczegóły projektu budynku, które nie były zgodne z wydanymi przez gminę warunkami zabudowy. W uproszczeniu, m.in. ściana z drzwiami sklepu była nie z tej strony działki, którą przewidziały dokumenty wydane przez gminę.

Nie z tej strony

Sieć złożyła odwołanie od odmowy wydania pozwolenia na budowę do Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.

– W odpowiedzi w drugiej połowie marca została utrzymana w mocy decyzja Starostwa Powiatowego w Żarach. Podstawą odmowy udzielenia pozwolenia na budowę była niezgodność inwestycji z decyzją wójta gminy Trzebiel o warunkach zabudowy w zakresie szerokości elewacji frontowej – informuje Karol Zieleński, dyrektor biura wojewody.

Decyzję wojewody Dino może w ciągu 30 dni zaskarżyć do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gorzowie Wlkp.

Do wczoraj (20.04.) nie wpłynęła jeszcze żadna dokumentacja w tej sprawie.

Napisz komentarz »