REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Będzie zalewało?

Opublikowano 22 kwietnia 2022, autor: nk

Nie ma pieniędzy na przebudowę Żarki. 500 tys. zł, które żarscy urzędnicy przeznaczyli na projekt poszło w błoto.

To już pewne. Nie ma pieniędzy na przebudowę kanału Żarki w Żarach.

– Otrzymaliśmy informację od Wód Polskich, że pieniędzy na przebudowę Żarki już nie ma, bo zostały wykorzystane na walkę z Covid 19 – informują żarscy urzędnicy.

To oznacza, że możemy zapomnieć o przebudowie kanału biegnącego przez Żary, którym płynie rzeka Żarka. Remont koryta rzeki nie jest już projektem priorytetowym Wód Polskich, dlatego realizacja inwestycji odsunie się na długie lata.

Park nie utonie

Po przebudowie ul. Zielonogórskiej okazało się, że zastosowane ogromne przekroje rur, które miały pełnić funkcję retencyjną nie spełniają dobrze swojego zadania. Wielokrotnie podczas burz dochodziło do zalania parku i ronda przy ul. Zielonogórskiej. Urzędnicy próbują temu zapobiec i chcą wybudować nowe wyloty kanalizacji deszczowej, które pozwolą na odprowadzenie nadmiaru wody podczas ulewnych deszczów do Żarki. Na takie rozwiązanie muszą wyrazić zgodę Wody Polskie.

– Inwestycja sama w sobie nie jest skomplikowana i może się okazać, że zebranie niezbędnej dokumentacji zajmie nam wiele miesięcy, a samo wykonanie nowych wylotów kanalizacji deszczowej kilka tygodni – mówi Ewelina Mytyś z żarskiego Ratusza.

Remont miejskiego parku kosztował około 10 mln zł. Kolejne 10 mln zł to koszt przebudowy ul. Zielonogórskiej. Inwestycja miała rozwiązać problemy związane z kanalizacją deszczową w dzielnicy lotnisko. Jak wyszło, każdy mógł zobaczyć podczas większej ulewy.

komentarz »
  1. Waldek 4 maja 2022 08:39 - Odpowiedź

    Brak komentarza to najlepszy komentarz dla naszych urzędników i polityków.
    Czas na zmiany i profesjonalistów, którzy pieniądze z naszych podatków potrafią dobrze wydawać z pożytkiem dla wszystkich mieszkańców.

Napisz komentarz »