REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Rura nie wybucha

Opublikowano 22 kwietnia 2022, autor: bj

Policja, straż pożarna, patrol saperski – wszyscy zostali postawieni na równe nogi po tym, jak pojawiła się informacja, że w ogrodzie kamienicy przy ul. Moniuszki w Żarach, w kontenerze dla zwierząt, zawinięty w reklamówkę, znajduje się niewybuch.

Wszystko wydarzyło się w sobotę, 16.04., kilka minut po godz. 18.

– Do złudzenia przypominał pocisk artyleryjski. Żeby go podjąć, należało się liczyć z ewakuacją mieszkańców w promieniu 300 metrów. W tym miejscu, przy tak gęstej zabudowie, akcja musiałaby trwać co najmniej do rana – informuje chor. Rafał Turczyniak, dowódca parolu saperskiego z Krosna Odrzańskiego.

Zanim do Żar dojechali saperzy, teren wokół kamienicy przy ul. Moniuszki został zabezpieczony przez straż i policję. Z budynku byli ewakuowani mieszkańcy, teren oznaczony taśmą ostrzegawczą.

Na szczęście okazało się, że pozostawiony przez kogoś przedmiot nie mógł wybuchnąć.

– Przy rozpoznaniu pirotechnicznym przez policjanta i na przekazanym przez niego zdjęciu wyglądał podejrzanie. Przypominał pocisk, coś na kształt naboju artyleryjskiego kalibru ok. 50 mm – wyjaśnia R. Turczyniak. I dodaje: – Po delikatnym otwarciu kontenera i rozcięciu reklamówek okazało się, że to nie pocisk, a po prostu rura, której końcówka była zagięta. Krótko mówiąc, był to fałszywy alarm.

Napisz komentarz »