REKLAMA

Samorząd

Nie było chętnych

Opublikowano 22 kwietnia 2022, autor: jb

Radni z Iłowej rozwiązują Młodzieżową Radę Gminy.

Młodzieżowa Rada została po raz pierwszy powołana w 2014 roku. Po czasie została reaktywowana i kolejne wybory były dopiero w 2018 roku. Jak się okazało, ostatnie.

Mieli pomysły, pomagali m.in. w organizacji finału WOŚP w mieście, prowadzili akcję „Nie liczy się wygląd, liczy się wiek”, promującą zakaz sprzedaży alkoholu osobom poniżej 18 roku życia, opiniowali też uchwały Rady Miasta, m.in. dotyczącą utworzenia miejsca pamięci w mieście czy punktu naprawy rowerów. Potem zabrakło już chęci.

– Któryś raz z rzędu nawet nie było wyborów do Młodzieżowej Rady Gminy. Mamy uchwałę, która nie funkcjonuje, dlatego trzeba ją zmienić. Uczniowie po raz kolejny nie przeprowadzili wyborów. Skoro nie mają ochoty działać, to nie będziemy na siłę trzymać tworu, który nie funkcjonuje – tłumaczy Aldona Slipaczek-Jurek, sekretarz.

W skład Młodzieżowej Rady wchodzili uczniowie podstawówki i szkoły średniej.

– Mieli kilka ciekawych pomysłów. Z ramienia Urzędu Miasta był nawet powołany koordynator, który zachęcał ich do działania. Mimo wszystko, chęci nie wystarczyło na zbyt długo. W przyszłości, jeżeli będzie wniosek od chętnych uczniów, to będziemy mogli ponownie powołać Radę Młodzieżową – tłumaczy sekretarz.

Decyzję o rozwiązaniu radni podejmą już dziś (piątek, 22 kwietnia).

Napisz komentarz »