REKLAMA

Kultura, Oświata

Gwiazdy tylko na niebie

Opublikowano 22 kwietnia 2022, autor: Piotr Piotrowski

Na majówce mieszkańcy Żagania nie pobawią się na koncertach gwiazd. Program imprezy nie powala na kolana.

Czasy, kiedy Żary zazdrościły majówkowych imprez Żaganiowi, już dawno minęły. Kilka lat temu na majówkowej scenie w żagańskim parku występowały takie gwiazdy jak Lemon, Loka czy Milano. W tegorocznym programie (od 30 kwietnia do 3 maja) na próżno szukać gwiazd. Z jednym wyjątkiem – ważnym punktem majówkowego programu jest bowiem… „obserwacja nieba z sekcją astronomiczną na plac gen. Maczka”. Do tego, codziennie – zwiedzanie wieży widokowej, Galerii Dobrego Diabła w piwnicach żagańskiego pałacu czy nocne zwiedzanie Muzeum Obozów Jenieckich. I jeszcze gry planszowe, spektakl teatralny czy rejs kajakiem.

– Przecież zabytki Żagania można zwiedzać codziennie. Na majówce powinna być jakaś rozrywka, koncerty. A zapowiada się straszna nuda. Ktoś, to planował tę majówkę, zapomniał o młodzieży. Liczyliśmy na choćby jeden fajny koncert – kwitują Katarzyna i Kacper.

– Ten majówkowy program to porażka. Dla młodzieży nie ma nic. Jakieś zwiedzanie zabytków dla seniorów i bajki dla dzieci – dodają Dominika i Maja. – Szkoda, bo przydałby się wieczorny koncert dla młodzieży, z jakimś raperem, Bedoesem czy Malikiem Montaną. 

Zapytaliśmy organizatora, dyrekcję Żagańskiego Pałacu Kultury, jaki jest koszt organizacji imprezy i dlaczego w program majówkowych atrakcji włączono zwiedzanie zabytków, skoro mieszkańcy mogą to robić codziennie. Dyrektor ŻPK, Anna Mrowińska, nie odpowiedziała do czasu przesłania gazety do druku.

Dodajmy, że na tegoroczną działalność ŻPK otrzymał od miasta 2 mln 437 tys. zł. 

Napisz komentarz »