REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Pomaga zza grobu

Opublikowano 22 kwietnia 2022, autor: Michalina Kozarowicz

Gabriela Ciereszko zmarła na raka. Jej ostatnią wolą było, by mąż przekazał jej rzeczy potrzebującym uchodźcom.

Gabriela Ciereszko (83 l.) z Żar zmarła po 4 miesiącach walki z rakiem przewodu pokarmowego w sobotę, 9.04., w hospicjum. Została pochowana na cmentarzu w Żarach w czwartek, 14.04.

Chciała pomóc

Naszą redakcję odwiedził w środę, 20.04., mąż pani Gabrieli – Norbert (87 l.). Zapytał, czy za naszym pośrednictwem może przekazać rzeczy żony potrzebującym z Ukrainy.

– Żona zachorowała i zmarła bardzo szybko, dla mnie do tej ogromny wstrząs. Była ode mnie młodsza, a zostawiła mnie samego. Miała mnóstwo pięknych rzeczy, których nie zdążyła założyć. Z Ukrainy przyjeżdżają też starsze osoby, więc na pewno im się przydadzą – opowiada N. Ciereszko.

Norbert i Gabriela pracowali wspólnie w Dekorze przez ponad 30 lat. Spędzili ze sobą praktycznie całe życie.

– Pod koniec musiałem przekazać ją do hospicjum, ponieważ sam już nie dawałem rady się nią zająć. Nasz najstarszy syn, Grzegorz, zmarł dwa lata temu w wieku 62 lat. Środkowy syn Janusz, który ma 61 lat, mieszka w Szkocji, a najmłodszy Dariusz, 49-letni, w Norwegii. Żona bardzo bała się wojny. Gdy to wszystko się zaczęło, upominała mnie, bym zrobił do domu zapasy – mówi N. Ciereszko.

Pan Norbert również te zapasy przyniósł do redakcji. Mąkę, cukier.

– Nie ma sensu, żebym to trzymał. Lepiej, żeby skorzystali z tego potrzebujący, taka była ostatnia wola mojej żony i ja ją realizuję – mówi N. Ciereszko.

Dary przekazane nam przez pana Norberta od razu trafiły do uchodźców.

Napisz komentarz »