Ostre lanie w Lipinkach

Opublikowano 22 kwietnia 2022, autor: Piotr Piotrowski

Aż 13:0 wygrali piłkarze Stali Jasień w Lipinkach Łużyckich z miejscową Łużyczanką w meczu, którego stawką był półfinał Pucharu Polski na szczeblu podokręgu żarskiego Lubuskiego Związku Piłki Nożnej.

To była naprawdę „lana” wielkanocna sobota (16.04.) dla piłkarzy Łużyczanki. Walcząca o awans do klasy A Stal Jasień przyjechała do Lipinek w praktycznie najsilniejszym składzie (zabrakło Wojciecha Okińczyca). Tym samym potwierdziła, że bardzo poważnie traktuje rozgrywki pucharowe. Na efekty długo nie trzeba było czekać. Już po 12. minutach było 3:0 dla Stali. Bramka Łużyczanki praktycznie cały czas była pod ostrzałem gości. Aż pięć goli zdobył Bartłomiej Toczaniuk, dwa dołożył Albert Cipior, po jednym – Krzysztof Wierzbicki, Oleksandr Mumych i Azimov Bakhruman. Dwa trafienia dołożyli również 15-letni młodzieżowcy Stali, Hubert Szewczyk i Mateusz Kozimor.

– Gramy coraz lepiej. Bardzo się cieszę z formy strzeleckiej zespołu, szczególnie bramek naszych 15-letnich wychowanków – mówi Mariusz Sierko, prezes klubu z Jasienia. – Złośliwi mówią, że siła Stali polega na armii zaciężnej. A to nieprawda. Nasi młodzieżowcy pokazali, że są na najlepszej drodze, aby zostać świetnymi piłkarzami. Hubert i Mateusz już pokazują spore umiejętności, a przecież mają dopiero po 15 lat. Plan jest taki, aby również w lidze młodzieżowcy dostawali co najmniej po 20 minut gry.

Dodajmy, że Stal niczym walec rozjeżdża również rywali w klasie A. W czterech wysoko wygranych meczach rundy wiosennej zdobyła 36 goli, tracąc zaledwie jednego i pewnie zmierza do klasy okręgowej.

W pozostałych meczach 1/4 Pucharu Polski na szczeblu podokręgu żarskiego LZPN drużyna WKS-u Łaz uległa Błękitnym Zabłocie 0:4, Delta II Sieniawa Żarska rozgromiła Iskrę Jabłoniec 7:1, a Sparta Grabik pokonała Deltę I Sieniawa Żarska 5:1.

W półfinałach 3 maja Sparta Grabik zagra z Deltą II Sieniawa Żarska, a Stal Jasień z Błękitnymi Zabłocie.