REKLAMA

Gospodarka

Panattoni z każdej strony

Opublikowano 22 kwietnia 2022, autor: bj

Czy trzy ogromne hale firmy Panattoni wyrosną pod Żarami?

W sprawie planowanej budowy trzeciej hali pod Żarami zwróciła się do urzędników firma Panattoni. Tym razem chodzi o Kadłubię, a dokładnie działkę na wylocie z miasta, obok zakładu MK.

– Wpłynęło do nas pismo z zapytaniem o możliwość wpięcia inwestycji w Kadłubii w system wodociągowy. W tej chwili sprawdzamy kwestie techniczne z tym związane – informuje Piotr Dziok, kierownik referatu inwestycji i infrastruktury w Urzędzie Gminy w Żarach.

Na tym etapie nic nie wiadomo o rozmiarach planowanej w Kadłubii inwestycji. Wiadomo jednak, że byłaby to już trzecia inwestycja Panattoni w okolicach Żar.

W Sieniawie

Firma zainteresowana jest już dwiema innymi lokalizacjami na terenie gminy Żary, w niewielkiej odległości od miasta. W Sieniawie Żarskiej Panattoni chce wybudować 15-metrowe hale magazynowo-usługowo-produkcyjne z zapleczem socjalnym i biurowym, budynkiem pompowni, zbiornikiem retencyjnym, wartownią, drogami wewnętrznymi, placami manewrowymi, wiatami, 131 dokami dla samochodów ciężarowych, parkingiem na ponad 200 aut. Powierzchnia zabudowy miałaby tu zająć ponad 7 hektarów, parkingi  – 4 hektary, a długość dróg wewnętrznych – niemal 2 km.

Na początku kwietnia zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące inwestycji w Sieniawie Żarskiej. Do Urzędu Gminy w Żarach wpłynęło kilkadziesiąt uwag. Teraz będą sprawdzone przez urzędników. Ostatecznie, plan zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu powinien być gotowy w okolicach czerwca lub lipca.

W Grabiku

Kolejną halę Panattoni zamierza postawić w Grabiku. Firma złożyła już do Urzędu Gminy w Żarach wniosek  o wydanie decyzji środowiskowej na działkę w Grabiku, przylegającą do północnej części miejskiej strefy przemysłowej.

Hala w Grabiku ma mieć 2 ha powierzchni i być wysoka na ok. 12,4 m. Przeznaczona ma być pod działalność wielu najemców, prowadzących m.in. hurtową sprzedaż artykułów przemysłowych i spożywczych, kompletację, przeładunki, obsługę logistyczną, spedycję i dystrybucję towarów. Inwestor przewiduje możliwość wynajęcia fragmentu hali dystrybutorowi artykułów farmaceutycznych.

 

Napisz komentarz »