REKLAMA

Kronika policyjna

Nakradli kabli za 100 tysięcy

Opublikowano 22 kwietnia 2022, autor: Michalina Kozarowicz

Złodziejskie eldorado trójki złodziei skończyło się po tym, jak ktoś ich zauważył, gdy wykopywali telekomunikacyjne kable pod Tuplicami.

Na trasie pomiędzy Tuplicami a miejscowością Łazy w niedzielę, 10.04., trójka złodziei, Tomasz W. (44 l.), Sylwester P. (24 l.) oraz Anita Cz. (27 l.) z powiatu żarskiego, postanowiła nieco sobie dorobić. Ich łupem miały paść kable telekomunikacyjne, które były świeżo wkopane do gruntu. 

– Do dyżurnego zadzwonił świadek, który widział, że ktoś najprawdopodobniej próbuje kraść kable – mówi Aneta Berestecka, rzecznik prasowa żarskiej policji. – Na miejsce pojechał patrol policji z Przewozu. Gdy złodzieje ich zobaczyli, uciekli do lasu. Policjanci po chwili zatrzymali najpierw kobietą, a potem młodszego mężczyznę, który uciekał ukrytym w krzakach rowerem. Oboje trafili do policyjnego aresztu – wyjaśnia policjantka.

Następnego dnia w ręce policji wpadł też 44-letni mężczyzna. Na miejscu zabezpieczono przedmioty, które służyły złodziejom do cięcia i wykopywania kabli. Złodzieje tak sobie nagrabili, że policjanci byli im w stanie postawić aż 15 zarzutów. Okazało się, że ich przestępczy proceder trwał nieco dłużej, bo szajka działała już od stycznia, a kable kradli na terenie całego powiatu żarskiego.

– Za kradzież kabli telekomunikacyjnych, a tym samym spowodowanie zakłóceń działania linii telekomunikacyjnych może im grozić do 8 lat pozbawienia wolności, a także obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody, której łączna wartość została oszacowana na 100 tys. zł – informuje A. Berestecka.

Sprawa trafiła też na prokuraturę.

– Wobec Tomasza W. został zastosowany dozór policji, ponieważ był już wcześniej karany – mówi Jakub Jasiński z Prokuratury Rejonowej w Żarach.

Złodzieje odpowiedzą teraz przed sądem.

Napisz komentarz »