REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Pomagamy, bo tak trzeba!

Opublikowano 16 kwietnia 2022, autor: Michalina Kozarowicz

Pomoc dla uchodźców z Ukrainy musi popłynąć ze zdwojoną siłą! Potrzebne są żywność, artykuły chemiczne i higieniczne, artykuły dziecięce i gospodarstwa domowego.

Gazeta „Regionalna” i Telewizja Regionalna razem z Eweliną Nawrot z Żar prowadzą zbiórkę darów dla uchodźców z Ukrainy. Wolontoariuszka poprosiła naszą redakcję o pomoc w nagłośnieniu akcji.

– Pomoc wciąż jest bardzo potrzebna. Zbieramy żywność z długim terminem ważności, wszelkiego rodzaju konserwy mięsne i rybne, makaron, mąkę, kaszę, słodycze, kawę, herbatę, napoje, wodę, kaszki dla dzieci. Po prostu wszystko, co może poleżeć, zanim trafi do potrzebujących. Zbieramy też artykuły higieny osobistej: mydła, żele, pasty do zębów, szczoteczki, szampony, podpaski, a także chemię gospodarczą, bo takie rzeczy jak papier toaletowy czy proszki do prania też są potrzebne. Oczywiście, potrzebne są bardzo wszelkiego rodzaju artykuły dla dzieci. Butelki, smoczki, pampersy, mokre chusteczki – wylicza społeczniczka.

Żywność i inne dary trafiają bezpośrednio do uchodźców, którzy schronienie znaleźli w Żarach i okolicznych miejscowościach.

– Ważne jest, żeby dary trafiały do tych, którzy tego potrzebują. Mamy pod swoją opieką wielu uchodźców. Część darów przekazujemy też na Ukrainę, ale to głownie lekarstwa i środki opatrunkowe – wyjaśnia E. Nawrot.

Dziękujemy

Na apel „Regionalnej” odpowiedzieli między innymi uczniowie, nauczyciele i rodzice ze Szkoły Podstawowej w Witoszynie. Do naszej redakcji osobiście przyjechała dyrektor Dorota Maszkowska. Samochodem wypakowanym po brzegi darami ze zbiórki w szkole.

– To już nasza kolejna zbiórka, cała społeczność szkoły bardzo się zaangażowała – mówi D. Maszkowska, która dary przywiozła do naszej redakcji w środę, 13.04. Za co serdecznie dziękujemy całej szkole.

Osoby, które chcą się włączyć w pomoc, mogą przynosić dary do naszej redakcji przy ulicy Broni Pancernej 6 lub do magazynu GS przy ulicy Górnośląskiej w Żarach. Kontaktować można się nami także pod numerem telefonu: 730 502 992.

Napisz komentarz »