REKLAMA

Aktualności, Gospodarka

Wolniej, ale rośnie

Opublikowano 16 kwietnia 2022, autor: jb

Firma, która buduje nowe przedszkole w Małomicach, nie przerwała prac, ale wciąż domaga się większej zapłaty.

Na początku tego roku firma, która buduje przedszkole, zaczęła domagać się zwiększenia wynagrodzenia, powołując się m.in. na podwyżki cen materiałów budowlanych. Takie zmiany w umowie musi zatwierdzić sąd.

– Nasza kancelaria prawna oraz kancelaria wykonawcy przygotowują dokumenty, żeby można było się spotkać – mówi burmistrz Małgorzata Sendecka. – Zadowalające jest to, że te prace nie zostały przerwane, a wykonawca deklaruje, że z budowy nie zejdzie.

Umowa zakłada, że budynek ma być gotowy do czerwca.

– To nierealny termin. Wykonawca już poprosił nas o wydłużenie go do 31 sierpnia – tłumaczy burmistrz. – Jeżeli to się uda, w październiku moglibyśmy przenieść tam dzieci.

Od września będzie pięć oddziałów dla przedszkolaków.

– Przyjęliśmy na kolejny rok 125 dzieci. Nowy budynek ma pomieścić pięć grup. Dopóki dzieci nie trafią tam na zajęcia, trzy grupy chodzić będą do dotychczasowego budynku przy ul. Chrobrego, otworzymy też dodatkową grupę w Małomickim Ośrodku Kultury, gdzie łącznie będą wtedy dwie – zapowiada burmistrz.

Nowe przedszkole powstaje przy ul. Żeromskiego. Wykonawcą jest firma ZUB Roberta Łukasika z Zielenia, która za prace zażyczyła sobie 7 mln 870 tys. zł.

Napisz komentarz »