REKLAMA

Sport

Wielkie święto tańca

Opublikowano 16 kwietnia 2022, autor: bj

Ponad 100 tanecznych prezentacji w wykonaniu 90 zespołów z 20 klubów obejrzeć mogli widzowie XII Polsko-Niemieckiego Festiwalu Tańca w Żarach (9.04.).

 Łącznie wystąpiło 1 tys. 200 tancerzy. Impreza odbyła się w Szkole Podstawowej nr 5 w Żarach. Wśród uczestników znalazły się zespoły z Żar: Piruet i Piruet I z klubu tańca sportowego w ŻDK, Piruet II, Piruet III i Piruet IV oraz Sabat z SP nr 5.

Zespoły z Żar aż 11 razy wchodziły na podium. W kategorii show dance (10-11) II lokatę zdobył Sabat, Piruet II (10-11) – w kategorii taniec współczesny wywalczył 1 miejsce, drugie w inscenizacji. Z kolei Piruet IV (7-8 lat) najlepszy był w modern jazz, a w kategorii taniec współczesny zajął II miejsce. Piruet III (10-11 lat) w kategorii teatr tańca zdobył I miejsce,  najlepszy był także w modern jazz. Piruet I (15-17 lat) na turnieju wywalczył dyplomy za 2 drugie miejsca – w kategoriach taniec współczesny i modern jazz. Największe laury zgarnął Piruet (18+) Grand Prix za choreografię tańca współczesnego „Zapomniany pokój” oraz dwa pierwsze miejsca za show dance i taniec współczesny.

– „Zapomniany pokój” to wizualizacja zamku, który został opuszczony. Przychodzi do niego wędrowiec. To element większego przedstawienia, które przygotowujemy od września, będziemy je przedstawić w czerwcu – wyjaśnia Kamila Olczyk, instruktorka tańca i pomysłodawczyni festiwalu.

 

Napisz komentarz »