REKLAMA

Sport

Najlepsi w województwie!

Opublikowano 16 kwietnia 2022, autor: Piotr Piotrowski

Żary potęgą brydża sportowego w lubuskim! Marek Wejhan-Rotowicz i Zbigniew Szczęsny zostali mistrzami województwa.

W finale wojewódzkim Mistrzostw Polski w Pszczewie reprezentanci Sokoła Żary zdeklasowali pozostałe 11 par, wychodząc na prowadzenie już w połowie turnieju. W pokonanym polu zostawili  faworytów z większych ośrodków – Zielonej Góry i Gorzowa Wlkp.

– Nie byliśmy  faworytami, ale to może właśnie nam pomogło spokojnie podejść do rywalizacji – mówi M. Wejhan-Rotowicz, który w brydża sportowego gra od ponad 40 lat. – Mało tego, ze Zbigniewem gramy dopiero pół roku. Zmieniliśmy swoje pary i jak się okazuje, to był strzał w dziesiątkę. Pierwszy start w tej randzie zawodów i od razu mistrzostwo!

W zawodach w Pszczewie było 44 rozdań.

– Od początku nam szło. W połowie turnieju wyszliśmy na prowadzenie, którego nie oddaliśmy już do końca zawodów – dodaje Z. Szczęsny, który do gry w brydża zawodowo wrócił po 10 latach przerwy.

Dodajmy, że dzięki mistrzostwu Rotowicz przekroczył dwa tysiące punków klasyfikacyjnych (tzw. aPKL), co dało mu tytuł mistrza narodowego

Teraz para Rotowicz – Szczęsny szlifuje formę przed kolejnymi zawodami – Mistrzostwami Polski w Wrocławiu (8-10 lipca). Na co dzień grają w trzeciej lidze, w barwach Sokoła. We wtorki trenują w Żarskim Domu Kultury pod patronatem Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

– Mamy świetną ekipę brydżystów, z których część mogłaby z powodzeniem grać nawet w pierwszej lidze – zaznaczają. – Przykro jest nam, że dziś Urząd Miasta czy tacy mecenasi sportu, jak Swiss Krono, nie zauważają sukcesów żarskich brydżystów. Nasz klub pokrywa nam tylko koszty transportu na zawody, noclegi i wyżywienie finansujemy sobie sami. Wierzymy, że władze zaczną patrzeć na nas łaskawszym okiem.

Napisz komentarz »