REKLAMA

Aktualności, Kultura, Oświata

Najlepsi w kraju

Opublikowano 16 kwietnia 2022, autor: Michalina Kozarowicz

Drużyna „Matrobocik” z Żar pobiła konkurencję w Warszawie, pokonując zespoły z całego kraju.

Finał programu FIRST LEGO Leagu, w którym wzięli udział reprezentanci żarskiego „Matrobocika”, odbył się w sobotę, 9.04., w Warszawie. W zawodach rywalizowało 14 najlepszych drużyn z całej Polski, a nasza wypadła najlepiej, wygrywając cały turniej. Zawody składały się z 4 konkurencji.

– W ramach pierwszego zadania, drużyna musiała zbudować robota i zaprogramować go tak, aby zrobił jak najwięcej zadań w 2,5 minuty – mówi Edyta Piskorowska, prowadząca zajęcia „Matrobocik” w Żarach. –  Drugie zadanie kryło się pod nazwą „Projekt innowacyjny”. W obrębie danego tematu trzeba było znaleźć problem oraz innowacyjne rozwiązanie i je ciekawie przedstawić. Tematem wiodącym był transport i logistyka.Trzecie zadanie miało na celu sprawdzić, czy drużyna jest ze sobą zżyta, czy potrafi współpracować, czy jest kreatywna, jak sobie radzi z kłopotami. Czwartym zadaniem było zbudowanie robota – opowiada E. Piskorowska.

„Matrobocika” reprezentowali: Aleksandra Karnowska, Anna Kołpaczewska, Marika Kalemba, Łukasz Lepko i Michał Pietrzak.

Ostra konkurencja

Zawody trwały od godz. 9.00 do 18. 00 i były podzielone na dwie części.

– Naszym zawodnikom poszło rewelacyjnie. Zajęliśmy pierwsze miejsce w „Projekcie badawczym”, drugie miejsce w „Przejeździe robota”, również drugie w „Wartościach Lego i trzecie w „Budowie robota”, co ogólnie dało nam pierwsze miejsce w całych zawodach – mówi E. Piskorowska.

Teraz „Matrobocik” będzie się mógł zmierzyć z reprezentacjami, które wygrały w innych państwach.

Napisz komentarz »