REKLAMA

Samorząd

Kto bogatemu zabroni?

Opublikowano 08 kwietnia 2022, autor: mk

Żarscy urzędnicy szykują się do remontu Ratusza. I zapowiada się naprawdę luksusowo. Całość ma kosztować przynajmniej 3 mln 690 tys. zł, bo taką dotację miasto zgarnęło z programu Polski Ład.

Jak szczęśliwy bumerang wróciła do żarskich urzędników inwestycja, na którą czekają z utęsknieniem. Remont Ratusza, na który zaplanowali w 2021 roku 2 mln 545 tys. zł, nie doszedł do skutku. Ale nic straconego, bo teraz kasa na remont jest jeszcze większa i Ratusz będzie można jeszcze bardziej wypieścić. Więc wszystko będzie błyszczeć i lśnić jak w Wersalu.

Kaska z dotacji

Żary pozyskały 3 mln 690 tys. zł z programu Polski Ład. Urzędnicy planują, że już wkrótce ogłoszą przetarg i wybiorą firmę, która za te pieniądze wyremontuje Ratusz. Ile wyniesie ostateczny koszt, dowiemy się dopiero po przedstawieniu ofert przez potencjalnych wykonawców. Może być jeszcze drożej, bo przecież wszystko drożeje.

Dwa lata

W zeszłym roku szacowano, że remont Ratusza potrawa 2 lata. Zakładano, że będzie podzielony na dwa etapy. Pierwszy z nich zakładał wykonanie ekspertyz, projektów oraz uzyskanie niezbędnych zgód i pozwoleń. Przewidywano, że potrwa to 9 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą. W drugim etapie wykonana ma być termomodernizacja Urzędu Miasta, na co przewidziano 10 miesięcy.

komentarze »
 1. Sławek 25 kwietnia 2022 07:32 - Odpowiedź

  Szkoda, że komfort pracy urzędników nie przekłada się wprost na komfort życia mieszkańców miasta!
  Od obecnej w władzy do wyborów czekam na konkretną ofertę na rozwiązanie problemu nadmiernych zachorowań w Żarach na nowotwory.
  Brak rzeczowej oferty możliwej do realizacji = brak mojego głosu.

 2. Basia 25 kwietnia 2022 10:56 - Odpowiedź

  Dlaczego mamy czekać aż do wyborów!
  Urzędnicy mogą już działać i zapewnić sobie głosy mieszkańców albo nic nie robić jak dotychczas i przegrać wybory.
  Bierność Żarskich urzędników jest imponująca.

Napisz komentarz »